שגריר אתיופיה בישראל הגיע לביקור בראשון לציון

 השגריר מר פסחה אסגדום הגיע  ביום ב' 08.11.2010  לביקור בעיר במטרה לחזק הקשרים עם קהילת יוצאי אתיופיה בעיר ולעודד פיתוח הקשרים בין אתיופיה לעיר ראשון לציון. הביקור נערך במעמד ראש העירייה, דב צור, חבר המועצה ומחזיק תיק רמת אליהו שמעון טרבלסי, חבר המועצה ומחזיק תיק קשרי חוץ גיל יודפת, סמנכ"לית העירייה חיה ברנפלד וראש מנהלת רמת אליהו דוד אלימלך.

הביקור נפתח בפגישה אישית בין השגריר לראש העירייה בלשכת ראש העיר, בה שוחחו השניים על קהילת יוצאי אתיופיה בעיר. צור ציין כי קהילת יוצאי אתיופיה בראשון לציון מונה כ- 7000 תושבים והיא השלישית בגודלה בישראל. צור הוסיף כי מרבית האוכלוסייה מתרכזת בשכונת רמת אליהו וכי העירייה עושה מאמצים אדירים לפתח ולטפח את השכונה באמצעות השקעה של עשרות מיליוני שקלים בתשתיות ובתכניות חינוך ורווחה.

צור: "שיקום שכונת רמת אליהו היא משימה מרכזית ובעלת חשיבות רבה בעשייה העירונית. התהליך כולל השקעה במספר מישורים במקביל, אנו משקיעים בתחום החינוך, הוספנו שעות לימוד, הגדלנו ב-50% את תקני בתי הספר עם ריכוז גבוה של עולים בני העדה האתיופית, אנו מפעילים מערך הסעות לפיזור אינטגרטיבי של עשרות ילדי גן בגני ילדים מחוץ לשכונה, אנו מעודדים תנועות נוער בעיר לצרף בני נוער מן העדה ועוד. במקביל, אנו משקיעים בתשתיות השכונה על מנת לייצר סביבה יפה, נקייה, נעימה ובטוחה. במסגרת זו, אנו עמלים בימים אלו על תכנון כולל של שיקום השכונה, השקעה בגנים ציבוריים, בניית אולמות ספורט חדשים, שיפוץ הסדנה לאומנות, הרחבת המתנ"ס, בניית בית כנסת חדש ועוד. אני מאמין כי מכלול הצעדים שיינקטו בשכונה בשנים הקרובות,  הנאמדים בהיקף של כ-50 מיליון שקלים, יתנו את אותותיהם ויביאו לשינוי המיוחל".

בתום הפגישה יצאו השניים למתנ"ס רמת אליהו למפגש של השגריר עם תושבי השכונה. המפגש כולו נערך בניחוח מסורתי, שכלל הצגת טקס שתיית הקפה בלבוש מסורתי של נשות העדה. טקס שתיית הקפה מסמל עבור העדה האתיופית את השותפות והחיבור בין בני האדם. המפגש נפתח בהופעה של להקת "אדנת" שמשמעותה באמהרית: ביחד. חברי הלהקה הם בני הנוער מרמת אליהו אשר מוצאים בלהקה עיסוק תרבותי בשעות הפנאי לאחר שעות הלימודים בבתי הספר.

צור בירך את התושבים במפגש ואמר, כי למדנו שחלק מתהליך הקליטה והשילוב של עולים חדשים בחברה הישראלית הוא לא רק לימוד עברית ותרבות ישראלית, אלא גם מתן האפשרות לקיים את המורשת והמנהגים של הארץ ממנה באו. שימור המורשת האתיופית ושילובה בתרבות הישראלית מעשיר את החברה הישראלית ומעשיר את כולנו.  

במעמד הביקור, בירך ראש העירייה את השגריר, פסחה אסגדום לרגל סיום תפקידו בחודש הבא והודה לו על שיתוף הפעולה הפורה לאורך כהונתו בשנים האחרונות.

 כתב: ינון אדלר, סגן דוברת העירייה