בהשקעה של 11 מיליון שקלים תחל בעוד כחודשיים בנייתו מחדש של בית הספר ויתקין בעיר

 

משקיעים בחינוך,  משקיעים ברמת אליהו.
נוסף להתחדשות יהפוך ויתקין לבית ספר לטבע שיהווה מוקד משיכה  לילדים מכל רחבי העיר ויציע חוויית למידה ייחודית וחד פעמית

בית הספר היסודי "ויתקין" הממוקם בשכונת רמת אליהו בעיר ייבנה ברובו מחדש בהשקעה של 11 מיליון שקלים. הבנייה תחל בעוד כחודשיים ותסתיים כבר בקיץ 2013 לרווחתם של תלמידי בית הספר וצוותי החינוך. במסגרת העבודות תיבנינה מחדש 12 מתוך 18 כתות המבנה, בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

על פרויקט הבנייה שיחל בסופו של חודש יולי, אמון האגף לבנייה ציבורית בעיריית ראשון לציון בראשותה של אדריכלית ורד סולומון ממן, שמספרת כי המבנה החדש יתפרש על שטח של 1400 מ"ר שייבנו בשתי קומות על פי כל תקני הבנייה החדשים. עוד הוסיפה סולומון ממן כי המבנה מושקע מאד, גם מבחינה עיצובית, ויכלול כתות מרווחות, תאורה עכשווית ומשופרת. כמו כן,  המבנה יונגש לנכים ותיבנה בו מעלית.

על מנת להפריע כמה שפחות לסדר הלימודים התקין, ימשיכו התלמידים במהלך השנה הנוכחית את הלימודים במבנה הנוכחי, עד לסיום עבודות הבנייה,  ורק בסיום בנייתו של המבנה החדש יתבצע מעבר התלמידים אליו וייהרס המבנה הישן.

ראש אגף החינוך היסודי במינהל החינוך, מירי אור גוטפריד, מספרת כי נוסף להתחדשות המבנה יהפוך ויתקין לבית ספר לטבע, חשיבה מדעית ופעילות חווייתית, במסגרת תהליך פיתוח ייחודיות בית ספרית בבתי הספר היסודיים בעיר. בית הספר, לדבריה של אור גוטפריד, יהווה מוקד משיכה  לילדים מכל רחבי העיר ויציע חוויית למידה ייחודית וחד פעמית.

ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"בנייתו מחדש של בית ספר ויתקין מגלמת את ההשקעה בשתיים  ממטרותינו החשובות ביותר: ההשקעה בחינוך וההשקעה בשכונת רמת אליהו. אחרי שנים של הזנחה, פועלת העירייה כדי לשדרג את השכונה למעמד הראוי לה בכל ההיבטים. במסגרת הזאת, לאחר השקעה של למעלה מ- 30 מיליון שקלים בשיפוץ בתי הספר בקיץ שעבר, השנה אנו ממשיכים בהקצאת משאבים ככל הנדרש בשיפור הסביבה הלימודית של תלמידי השכונה. בתי הספר בעיר ישנים וחלקם במצב בלתי ראוי. לילדינו מגיע את הטוב ביותר-במסגרת הזאת, אנו בונים מחדש את בית הספר ויתקין בהשקעה של 11 מיליון שקלים. לא רק בית ספר אלא גם הגימנסיה הריאלית ובית הספר רמז ייבנו מחדש וזה לא הסוף. שיפור הסביבה הלימודית יביא לשיפור ההישגית הלימודיים ולשיפור תחושתם של ילדינו בבית הספר-זו המטרה ונעשה הכול כדי להשיג אותה".

 כתבה: טליה סומך, דוברת עיריית ראשון לציון

3 ביוני 2012