יבורבויים 16-הגרסה המשודרגת

  שיפוץ מוצלח של חזית הבניין בסיוע העירייה הסתיים בחנוכת הבניין המחודש  בנוכחות ראש העירייה, דב צור

בשבוע שעבר התקיימה חנוכה חגיגית בנוכחות ראש העירייה, דב צור,  סגן וממלא מקום ראש העירייה, מוטי עג'מי והמשנה לראש העירייה, מחזיק תיק איכות הסביבה, רז קינסטליך, בלובי הבניין ברחוב יבורבויים 16, ששופץ בסיוע ההלוואות המיוחדות הניתנות על ידי עיריית ראשון לציון לשיפוץ חזיתות הבתים. דיירי הבניין ביקשו להציג בפני ראש העירייה את הגרסה המשופצת והמשודרגת של בניין מגוריהם.

 בשנתיים האחרונות מובילה העירייה מהלך לפיו לרשות תושבי העיר עומדת הלוואה להחזר בתנאים נוחים למטרת שיפוץ חזיתות הבתים. העירייה יצרה, בשיתוף עם בנק הפועלים, מערכת תומכת של העמדת הלוואות לטובת התושבים בראשון-לציון, בהיקף של 200 מיליון שקלים ובתנאים חסרי תקדים, שתאפשר מתן הלוואה לכל בעל נכס שיבקש לבצע שיפוץ חזית, בסכומים של עד 30,000 ₪ ליחידת דיור, בהחזר חודשי של עד 250 ₪, כאשר העירייה משתתפת בעלויות הריבית וההצמדה.

 מאז יצאה התוכנית לפועל הביקוש גדל מדי חודש בחודשו: 250 בניינים ברחבי העיר פנו בבקשה לשיפוץ חזיתות כאשר חלקם ביקשו גם לחזק את הבניין נגד רעידות אדמה. 60 בניינים נמצאים היום בשלב קבלת הצעות מחיר ומועמדים לשיפוץ, 10 בניינים קיבלו את כל האישורים וההלוואות וממתינים לתחילתו של השיפוץ. כמו כן, 6 בניינים נמצאים כבר בתהליך שיפוץ מתקדם ו-38 בניינים כבר שופצו בהצלחה.

 ביבורבויים 16, קיבל כל אחד מדיירי הבניין 30,000 ₪ מעיריית ראשון לציון אותם יחזיר בתשלומים של 250 ₪ בחודש. את ההחזר יוכלו הדיירים לפרוס לתקופה של עד 10 שנים כאשר עיריית ראשון לציון נושאת בעלויות הריבית וההצמדה.

 מנהל האגודה לתרבות הדיור בראשון לציון, צביקה ברקוביץ, ציין כי במסגרת השיפוץ ביבורבויים 16, שודרגה חזית הבניין, חודש לובי הבניין, שופצו קירותיו של הבניין, שופץ חדר המדרגות, הותקנה מערכת אינטרקום חדשה בבניין ובוצעו עבודות בניית תוספת מרפסות על חשבונם של הדיירים.

 ראש עיריית ראשון לציון דב צור, אמר כי "מדהים לראות את השינוי בכל הבניינים שנכנסים לפרויקט-לאט לאט ומתחילים לחוש בשדרוג פניהם של האזורים הוותיקים בעיר. מדובר באחת ממטרותינו החשובות ביותר ולשם כך העמדנו לרשות התושבים הלוואות בתנאים נוחים לשיפוץ חזיתות הבתים. לעמוד כאן היום ולראות את התוצאות-זה מדהים".

 מנהל האגודה לתרבות הדיור בראשון לציון, צביקה ברקוביץ:"אנחנו מעניקים מעטפת כלכלית והנדסית נוחה שהופכת את שיפוץ הבית המשותף ממשימה מסובכת למשימה נוחה, יעילה וזולה. אני קורא לדיירי בתים משותפים לפנות אלינו ולקבל סיוע ובניין משופץ ונעים יותר".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

22 באוקטובר 2012