מחזירים כסף להורים לילדי צהרוני החברה העירונית

  350 משפחות יקבלו החזר של בין 2,500-3,500 שקלים

בזכות העובדה כי צהרוני החברה העירונית זכו להכרת משרד התמ"ת, העניק המשרד סכום של מיליון שקלים שיוחזר למשפחות הזכאיות להנחה

בשורה למאות הורים לילדים הלומדים בצהרונים של החברה העירונית. בזכות ההכרה מטעם משרד התמ"ת שזכו לה הצהרונים של החברה, יוחזרו ל-350 משפחות סכום של בין  2,500-3,500 שקלים. ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, הורה בתחילת השנה לחברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש לקבל את הכרת משרד התמ"ת לפעילות צהרוני החברה, על מנת שאמהות עובדות יזכו להחזר שמעניק המשרד לילדים בצהרונים מוכרים, וכעת, מאות משפחות זוכות להקלה הזו.

 הסיוע נעשה במסגרת התכנית הממשלתית, שמפעיל משרד התמ"ת, לעודד את השתלבותן של אמהות עובדות בשוק העבודה, באמצעות סיוע במימון עלות החזקתם של ילדי הורים עובדים בצהרונים שהוכרו על ידי המשרד. 

הכרת משרד התמ"ת מתקבלת לאחר עמידה בסטנדרטים בתחום הדרכה ובנושא תשתיות פיזיות. כחלק מן ההכרה, העניק משרד התמ"ת לחברה העירונית כמיליון שקלים, אשר יחולקו בין 350 משפחות, אשר זכאיות להחזר על פי קריטריונים של משרד התמ"ת, בהתאם להכנסת המשפחה, היקף משרת האם ועוד. החזר התמ"ת יינתן למשפחות באופן רטרואקטיבי על התשלום ששילמו בתחילת השנה.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור:"מדובר בבשורה אמיתית למאות משפחות בעיר ראשון לציון. אנו יודעים היטב כי גידול ילדים כרוך בהוצאת משאבים רבים, וההוצאה החודשית על צהרונים, בעיקר במשפחות בהן יש מספר ילדים, עומדת על אלפי שקלים בחודש. ההכרה הזו תוכל להקל באופן משמעותי על ההוצאות החודשיות של המשפחה ותעניק מעט יותר אויר לנשימה. אנו עושים מאמץ גדול מאוד להקל על ההוצאות המשפחתיות, בין השאר, באמצעות הפחתת הארנונה והמאבק להפחתת מחירי המים, ואני שמח שהצלחנו להשיג עבור ההורים גם את ההכרה הזו". 

 מנכ"ל החברה העירונית, אלי פולק: "מעבר לתמיכה הכספית שהתקבלה עבור משפחות נזקקות, הבשורה האמיתית היא שהתמ"ת מצא את הצהרונים מתנהלים באופן תקין מהבחינה הבטיחותית, הפדגוגית ואף מבחינת תשתיות ראויות להימצאות ילדים במתקנים. אנו כבר התחלנו בהערכות לשנה החדשה בתקווה שנזכה לאישור מוקדם ככל האפשר".

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

20 ביוני 2011