משלחת עירונית מראשון לציון יצאה למינסטר לרגל יריד האביב הבינלאומי המתקיים בעיר

 

בתחילת החודש התקיים בעיר התאומה של ראשון לציון, מינסטר שבגרמניה, יריד האביב הבינלאומי המסורתי. משלחת עירונית מראשון לציון הגיעה לביקור בכנס ערים תאומות שהתקיים במסגרת היריד.

על המשלחת מטעם עיריית ראשון לציון נמנו ראש אגף חינוך יסודי, מירי אור-גוטפריד ונציג אגף קשרי חוץ, אשר כהן.

בפסטיבל, הציגו נציגי המשלחות מרחבי העולם, בפני קהל המבקרים את ייחודן של  הערים מהן הגיעו המשלחות. במסגרת זאת, פקדו אלפי המבקרים את הביתן של ראשון לציון, המקושט בדגלי הלאום והעיר כאשר ברקע נופיה של ראשון לציון ותמונות משלחות הנוער משתי המדינות.

בשיחות שהתנהלו עם תושבי מינסטר וישובי האזור, הודגש הקשר האמיץ הקיים מזה 30 שנה בין שתי הערים שבא לידי ביטוי מיוחד בביקורים הדדיים של בני נוער ומבוגרים בשתי הערים ובקיומם של  פרויקטים ייחודיים שמטרתם לבנות גשר של הבנה וידידות בצל האירועים האפלים המאפיינים את יחסי המדינות בהיסטוריה.

 המפגש עם המבקרים זימן לשני הנציגים הזדמנות נאותה להסברה ישראלית על בעיותיה השונות של מדינת ישראל ויחד עם זאת הובלטו הישגיה הרבים והמרשימים בכל תחומי החיים.

חוברות הסברה באנגלית וגרמנית חולקו למבקרים בליווי הזמנה אישית מטעם נציגי המשלחת לבקר בראשון לציון, שהופתעו לגלות כי רבים מתושבי מינסטר ביקרו, ולא פעם, בישראל ומרביתם אף מודעים לקשרי הידידות בין ראשון לציון ומינסטר.

במהלך ימי היריד נקשרו קשרי ידידות בין המשלחות השונות, בין יתר הדברים, באופן מפתיע נרקמו יחסי ידידות חמים בין המשלחת מראשון לציון ומשלחת העיר מונסטיר אשר בטוניס. ההתקרבות בין הצדדים הגיע דווקא ביוזמתה של המשלחת העירונית מראשון לציון והיד המושטת התקבלה ברצון ובידידות מופגנת מצד המשלחת הטוניסאית.

 בדברים שנשא נציג המשלחת אשר כהן בטקס סיום היריד, ביקש להדגיש את חשיבות הקשר האנושי המגשר בין בני אדם  מעבר למחלוקות פוליטיות. ברוח זאת עמד על הקשרים המיוחדים שנוצרו בין תושביה של מינסטר לתושבי ראשון לציון הגם ששני העמים מצווים לזכור וללמד את העבר הנורא  תוך שאיפה לבנות עתיד חדש של הבנה וידידות בין גרמניה וישראל -בין מינסטר וראשון לציון.

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

27 בפברואר 2012