היריד הצה"לי חנה בראשון לציון

 

דב צור, ראש העירייה: "השירות בצה"ל הוא תנאי יסוד לחיינו כאן בארץ הזאת. אתם עומדים למלא חובתכם, ואנו גאים בכם על כך"

עד לפני מספר שנים, הרגישו הצעירים המתגייסים ביום גיוסם לצה"ל כמי שהולכים אל עבר מסלול לא ברור החל מרגע הגיעם לבקו"ם ועד לשיבוץ הקבוע במהלך השירות.

 בעיריית ראשון לציון הבינו את המשמעות החשובה שבהכנת בני הנוער לקראת גיוסם ואת התובנה כי בעקבות הכנתם של התלמידים יקבל צה"ל חיילים בעלי מוטיבציה  גבוהה יותר המרוצים יותר משיבוצם. על כן, במהלך השבוע שעבר התקיימו שני ימי הכנה לצה"ל לתלמידי כיתות י"ב בעיר, שאורגנו על ידי אגף הנוער והצעירים בעירייה בשיתוף מינהל החינוך, מערך מגן, סל תרבות וצוות היכל התרבות בעיר. למעלה מ- 1,200 תלמידי י"ב הגיעו להיכל התרבות ליום שכלל מפגש עם ראש העירייה דב צור, ועם מפקד חטיבת הצנחנים, אל"מ אהרון חליווה. באירוע נכחו חבר המועצה ומחזיק תיק נוער וצעירים דורון אוזן, מנכ"ל העירייה פרנקו גונן, סמנכ"לית העירייה חיה ברנפלד, מנהלת אגף נוער וצעירים דפנה שקורי וראש מינהל חברה ונוער – במשרד החינוך רפי דהן.  בהמשך היום צפו התלמידים בהצגה "טירונות" הדנה בסוגיות העולות לקראת הגיוס לצה"ל וקיבלו מידע מפורט באמצעות מיצג החילות שהתקיים ברחבת ההיכל.

 ראש העירייה, דב צור: "השירות המשמעותי בצה"ל הוא תנאי יסוד לחיינו כאן בארץ הזאת. מדינת ישראל, לצערנו, עדיין זקוקה לצעירות ולצעירים שלה על מנת להמשיך ולהתקיים כאן בביטחון. אתם עומדים למלא חובתכם, ואנו גאים בכם על כך."

ראש העיר התייחס לחשיבות קיומו של יום ההכנה לצה"ל שנערך בעיר ואמר: ההתגייסות לצה"ל היא רגע משמעותי. אני בטוח שלכל אחת ואחד מן התלמידים יש שאלות רבות באשר לאופי השירות, לבחירת המסלול הנכון לשירות מעניין ומשמעותי, ואודות החילות השונים בצה"ל. היום הזה מיועד להעניק את התשובות על כמה מן השאלות ולתת תמונה יותר ברורה לגבי המסגרת הצבאית".

 על נתוני הגיוס המלמדים כי ראשון לציון נמצאת במקום השמיני באחוז הגיוס לצה"ל – שיעור העומד על 87% ובמקום ה – 19 מבחינת אחוז המשרתים בחיל קרבי, ציין ראש העיר בגאווה כי בימים אלו קורמת עור וגידים תוכנית עירונית חדשה הנוגעת לערך ההתנדבות והפיכתה לערך עירוני מתוך שאיפה שהפרויקט יוביל לשיפור נתוני הגיוס. צור הוסיף: "אנחנו יכולים להיות גאים בנתונים, אבל גם יכולים לשאוף ליותר".

 דורון אוזן, חבר מועצת העיר ומחזיק תיק נוער וצעירים: "השרות בצה"ל בעיניי, הוא הזדמנות ואתגר לכל אחת ואחד מכם. בכל תפקיד ומקצוע שתהיו תוכלו לתרום תרומה משמעותית אם תרצו בכך. הצבא הוא לא רק כור ההיתוך שלנו הוא גם מקור להתפתחות אישית הזדמנות שנייה לכל אחד ואחת למיצוי עצמי ובעיקר נקודת פתיחה שווה לכולנו, השמים הם הגבול. כל המטרה של הפרויקט האדיר "הכנה לצהל" נועד להעלות את רמת הגיוס המשמעותית לצה"ל ואנו רואים בכך חשיבות רבה. ברצוני להודות לראש העירייה על שיתוף הפעולה ולמנהלת האגף וצוות העובדים ובמיוחד לשפרה פרי על השקעה. " 

 אל"מ אהרון חליווה, מפקד חטיבת הצנחנים: "לא הגעתי לכאן היום לדבר איתכם על תהליך הגיוס, באתי לדבר על האופן שבו אני תופס את השירות בצה"ל ואת המשמעות של להיות אזרח במדינת ישראל. עד עכשיו הדור שלפניכם דאג לשלומכם ולכך שתחיו חיים נורמאליים, עכשיו הגיע תורכם להגן על המדינה שלנו. יש כאן מרוץ שליחים ובמרוץ הזה כל אחד מאיתנו אחראי לעתידה של המדינה".

 כתב: עו"ד ינון אדלר, ס.דוברת עיריית ראשון לציון