תלמידי העיר זכו במקום השני והשלישי בתחרות יזמים צעירים אזורית במכללה למנהל ראשון לציון

 

בשבוע שעבר, נערך במכללה למנהל בראשון לציון, שלב הגמר של אזור השפלה בתחרות "יזמים צעירים". בתחרות השתתפו קרוב לעשרים קבוצות מראשון לציון, רחובות, נס ציונה, יבנה ולוד.

מטרת התכנית הייתה לעודד את התלמידים ללמוד וליישם הוצאתו לפועל של תהליך עסקי מלא, משלב הרעיון לשלב המכירות. בתוך כך, נחשפו בני הנוער לעולם העסקים ולמדו ליצור קשרים עם הקהילה העסקית הקרובה ואף למדו כיצד ליישם מבנה ארגוני של חברה עסקית. בתוך כך, נבחרו באופן דמוקרטי, בכל קבוצה מספר בעלי תפקידים: מנכ"ל, סמנכ"ל, דובר, מנהל מוצר ומעצב מוצר.

במסגרת התוכנית, התנסו תלמידי כיתות ט' מחטיבות הביניים במחזור חיים מלא של חברה עסקית משלהם, החל משלב של גיוס הון ראשוני, גיבוש רעיון למוצר או שירות, מינוי של בעלי תפקידים, פיתוח, ייצור שווק פרסום ומכירות ועד לפירוק החברה וחלוקת רווחים.

בתחרות הגמר, נבחנו הקבוצות על פי מספר פרמטרים שכללו את דו"ח סיכום הפעילות, אופן פעילותו של דוכן מכירות, טיבה של המצגת העסקית של הקבוצות ותפקודן מול פאנל תשאול. מרכיב עיקרי נוסף בשקלול ציון הגמר לקח בחשבון את התנהלות הקבוצה לאורך השנה, התהליך שעברו וכן את ציון יריד המכירות שהתקיים לפני פסח.

בשניים מתוך שלושת המקומות הראשונים זכו, חברת "זלמן יזמות ירוקה" מחטיבת הביניים זלמן ארן בראשון לציון, עם המוצר - קפקפי אצבע עשויים צמיגים ממוחזרים, וחברת "קונטרול איי" מחטיבת הביניים בן גוריון בראשון לציון, עם המוצר - קל יעה- יעה קל לתפעול שאינו מחליק וחוסך את הצורך להתכופף.

כמו כן, נבחרה חברת "ננו" ממקיף ט' אשלים בראשון לציון, לייצג את האזור ביריד המוצרים הארצי שיתקיים בקרוב, עם המוצר - Mommy2go - תיק נשיאה קומפקטי להורים לתינוקות.

לקבוצות הזוכות בתחרות הגמר, הוענקו תעודות הערכה וגביעים.

ברכה צויליך, מנהלת מצוינים מחוננים בעיר ראשון לציון: "הקבוצות הזוכות, פעלו למופת לאורך כל התהליך והסבו גאווה רבה לעיר ראשון לציון. זכייתם של  שניים מבתי הספר בעיר במקומות הראשונים, אינה מפתיעה לאור פעילותנו בתחום עידוד למצוינות בכל מוסדות החינוך. בהזדמנות זו, ברצוני להודות לכל האנשים שעסקו במלאכה ולתלמידים אשר עסקו בפרויקט- בטוחני כי זכיתם בחוויה מעשירה מאין כמוה, ברכות על הזכיות - המשיכו לצעוד בנתיב המצוינות".

 כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת העירייה

13 ביוני 2011