יזמות חדשנית בעיר- מתחם לסטארטפיסטים

הבית לסטארטאפסטים

מבניין מוזנח ועזוב למתחם סטארטפיסטים. הרעיון הראשון של מתחם הסטארט אפ החדש בראשון לציון היה להפוך חלל עזוב באזור תעשייה למרחב עבודה משותף ליזמי סטארט אפ שייהנו ממנטורים כמו מייסדי נייס, פרסייס, AudioCodes וקרן הון סיכון JVP

ברחוב משה שרת 6 באזור התעשייה בראשון לציון עמד מבנה מוזנח ועזוב, בעיריית ראשון לציון חשבו על רעיון לחבר בין המדיניות העירונית לבסס תעשיית הייטק לעיר, ובד בבד לספק ליזמים מרחב עבודה אופטימלי שיאפשר להם לפתח רעיונות בליווי של מנטורים מבכירי תעשיית ההיי-טק בישראל, שיסייעו להם לזנק לשוק העסקי. כך נולד מתחם ה- RishonStartUp.
אז מה מחכה ליזמים שם? 400 מ"ר של OPEN SPACE ממוזג ובו עמדות עבודה הזמינות 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע. מחשבים מתקדמים, אינטרנט מהיר, חדר ישיבות, אמצעי עזר למצגות ופגישות, ואפילו מטבחון, פינות מנוחה, לוקרים ועוד. כל אלה אמורים להעניק לסטארטאפיסטים מרחבי עבודה אופטימאליים לצד יזמים נוספים, והכל בעלות סמלית של 150 ₪ בחודש.
אבל זה לא הכל, כדי ללוות את היזמים להצלחה, גייסה העירייה מספר מנטורים מובילים מתחום ההייטק שהסכימו להתגייס בהתנדבות כדי להעניק ליזמים כיוון, ובאמצעות הניסיון והידע שלהם, להוביל את הרעיון שלהם לכדי הגשמה. המתחם יפעל תחת חסות קרנות הון סיכון JVP ו- Amity Ventures. את היוזמות והרעיונות ילווה משרדי רואה חשבון ומשרד עורכי דין שיעניקו גיבוי, הכוונה והדרכה מקצועית.
בין המנטורים ניתן למנות את בני לוין, מייסד נייס, חלי בן נון, יזמת סדרתית, ממייסדי "הראל תקשורת" ו"הראל-נט" ומי שמובילה את הפרויקט בהתנדבות,
חיים קופנס, שותף בחממה הטכנולוגית-- JVP וממייסדי חברת Precis, אלי ניר, ממייסדי AudioCodes, שותף בקרן הון סיכון "אמיתי וונצ'ורס", אופיר פז, סטארטאפיסט שביצע מספר אקזיטים,  אורן גפרי מנכ"ל קרן Millenium, ורעייתו, ריקי גפרי, הסטארטאפיסט הצעיר, ד"ר רון עדני, שנחשב למטאור בעולם האקדמי והוא בן 26. למעט בני לוין, כל המנטורים הם תושבי העיר.

מרינה רדלינגר, מנהלת פיתוח עסקי וקידום יזמות ומנהלת  RishonStartUp, מספרת:   "בחודשים האחרונים שיפצנו את החלל ברחוב שרת 6, ריהטנו וציידנו אותו בכל הדרוש והתאמנו אותו לצרכי יזמים, שיכולים למצוא בו את המקום הנכון להזניק את הרעיון שלהם קדימה.
גייסנו מנטורים, מבכירי התעשייה וכן משרד עורכי דין ורואי חשבון, שיעניקו ליווי, הדרכה והכוונה מקצועית.
חלי בן-נון, המנהלת הטכנולוגית של המיזם: "המתחם אמור לחזק את הקשר של העיר עם תעשיית ההיי-טק הישראלית, כחלק ממגמה של הבאת יזמים, בחלקם צעירים, להתפתח ולפתח את העיר בכלל ואת תחום ההייטק בעיר בפרט. המתחם לא מסווג כשייך לענק טכנולוגי ולכן הוא פתוח לכל רעיון טוב ולצוות יזמים שהרצון להצליח בוער בעצמותיהם. אני מקווה שזו רק ההתחלה ויש לנו הבטחה להגדיל את המקום עד פי 3 אם נראה שאכן המקום מצליח במטרותיו. אנו קוראים לאנשי הייטק שרוצים לתרום לדור הבא ומאמינים בחשיבותו למדינה ולעיר להצטרף אלינו".
נציין כי עד כה אושרו ארבעה מיזמים בתחומי הפתרונות תקשורת, תחזוקה ואבטחת מידע ופיתוח אפליקציות. כל המעוניין להצטרף למתחם, מוזמן להירשם באתר  www.rishonstartup.co.il.

 כתב: יניב אוחנה 5.8.2013