הילדים רואים ירוק בעיניים

הפעם הטרקטור והמשאית לא עזבו את הגן הציבורי בתום העבודות. מתקני משחק ייחודיים, מתקני כושר ואקסטרים הוצבו על גן יגאל אלון שמשתרע על שטח של חמישה דונם *  גם הגן הותיק ג'ק רונלד ברמת אליהו זכה לשדרוג וטיפוח

במסגרת מדיניות העירייה לפעול לצמצום הפערים בין חלקי העיר ולהשקיע בפיתוח העיר הותיקה, נחנך בשבוע האחרון גן יגאל אלון. על שטח עצום של חמישה דונם שעד לאחרונה לא היה בו דבר, הוצבו מתקני משחקים ייחודיים מאוד כמו משאית וטרקטור שמהם יוצאים מגלשות, קירות טיפוס וחבלים. בנוסף הוצבו במתחם מתקנים נוספים, נדנדות, ספסלים ועוד. גם מתקני כושר הוצבו במקום וכך במהלך היום המתחם מוצל באמצעות סכך ולשעות החשיכה הותקנה תאורה להמשך הפעילות. את גן המשחקים גידרו ותחמו באמצעות מסלעות וגדר היקפית ועל שטחו הותקן דשא סינטטי וכן שתילים ועצים.  עלות הקמת הפארק עומדת על 2.8 מיליון שקלים. השבוע נחנך הגן בהפנינג לילדים בהשתתפות קוסם.

גן נוסף שזכה לשדרוג וטיפוח אגף תכנון וטיפוח נופי בעיריית ראשון לציון הוא הגן הוותיק ג'ק רונלד ברמת אליהו. בהשקעה של 280 אלף שקלים שודרגו מתקני המשחק ובשטח הגן המשתרע על כחצי דונם הותקן דשא סינטטי ודמויות בעלי חיים הוצבו במקום. כמו כן נשתלו צמחים והכניסה רוצפה באבנים משתלבות.

בעירייה מוסיפים כי "הצבנו לעצמנו מטרות וכעת אנחנו מממשים אותן. אנו פועלים במרץ לחידוש פניה של השכונות הותיקות וכבר אפשר להרגיש את השינוי".

  

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת עיריית ראשון לציון

1 ביולי 2013