חלה ירידה משמעותית בתלונות תושבים בנושא רעש

  לילות שקטים: חודש מאז תחילתו של החופש הגדול- חלה ירידה משמעותית בתלונות תושבים בנושא רעש

במסגרת ההיערכות לקיץ, מפעילה החברה לביטחון וסדר ציבורי את מבצע לילה שקט למניעת מפגעי רעש בגינות הציבוריות; הנתונים מראים כי התוכנית מוכיחה את יעילותה בשטח ומאז החלה לפעול, מדי שנה חלה ירידה במספר תלונות התושבים למוקד העירוני בנושא בני נוער מרעישים; מאז התחילה הפעילות בשנת 2009 ועד היום ירדו פניות המוקד בנושא רעש במעל ל-35%

29 ימים חלפו מאז תחילתו של החופש הגדול ובהשוואת  נתוני המוקד העירוני הנוכחיים ביחס לשנים קודמות נראית ירידה חדה בתלונות התושבים בנושא בני נוער מרעישים ביחס לתקופה הדומה בשנים קודמות. תוכנית "לילה שקט" החלה לפעול במתכונתה הנוכחים באמצעות החברה העירונית לביטחון וסדר ציבורי בשנת 2009. בתקופה המקבילה בשנה זו התקבלו 1649 תלונות תושבים בנושא נערים מרעישים בשעות הלילה. כבר בשנת 2010 חלה ירידה קלה כאשר התקבלו 1389 פניות בנושא. בשנת 2011 התקבלו 1300 פניות וב-2012 1039 פניות בלבד.

 מדובר בירידה של למעלה מ-35% בתלונות התושבים בנושא נערים מרעישים בחופשת הקיץ  מאז החלה התוכנית ועד היום.

 מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני מספר כי המספרים הללו הם תוצאה של עבודה קשה ומרובה:"בחברה לביטחון נערכים מדי שנה, לשמירה על הביטחון והסדר הציבורי בעיר במהלך חופשת הקיץ. במסגרת זו מפעילה החברה, השנה גם בשיתוף משטרת ישראל,  את תכנית "לילה שקט", למניעת מפגעי רעש בגינות הציבוריות, אלימות והשחתה של רכוש (וונדליזם), על ידי ביצוע סיורים, תצפיות  ופעילות מוגברת בימי החופש".

 המבצע החל בתחילתו של החופש הגדול ויסתיים עם תום החופשה. השנה, החליטה משטרת ישראל, לקחת חלק מלא בפעילות, במסגרת מדיניות חדשה בה תיקח המשטרה חלק פעיל במניעת עבירות הפוגעות באיכות חייהם של התושבים ותהיה מעורבת יותר בקהילה.

אגף סיור ושיטור בחברה לביטחון, בראשותו של אשר חן, ערך עבודת מטה בשיתוף נציגי שיל"ת, המוקד העירוני, ומשטרת ראשון לציון, למיפוי האתרים בעיר ה"מועדים לפורענות" על פי מאפיינים ורמת המטרד. לאחר המיפוי, חולקה העיר לפי 26 תאי שטח נבחרים, כאשר בכל תא שטח יוצב פקח או מאבטח שימנע התגודדות ופעילות שיכולה לגרום למטרדי רעש ו-וונדליזם. שעות הפעילות של המפקחים והמאבטחים יהיו מהשעה 23:00 עד 03:30, ובמקרים חריגים תוארך הפעילות לפי הצורך.

 במקביל לפעילות הפקחים למיגור מפגעי רעש וונדליזם, גיבשו בחברה לביטחון תוכנית יחד עם אגף הנוער בעירייה והחברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש, שתכליתה הסדרת מקומות בילוי אלטרנטיביים לבני הנוער וקיום פעילויות במרכזים הקהילתיים, כך שהשהייה בהם לא תפגע באיכות החיים של התושבים.

 מחזיק תיק הביטחון במועצת העיר ומ"מ יו"ר דירקטוריון החברה לביטחון, עו"ד סורין גנות:"המספרים בהחלט מעודדים אך עבודה רבה עוד לפנינו. החברה לביטחון וסדר ציבורי פועלת בכל ימות השנה עם כל המשאבים העומדים לרשותה כדי להבטיח את שגרת החיים בעיר ולהעניק לתושבים ביטחון ותחושת ביטחון. נערכנו כראוי להתמודדות עם הפרעות לסדר הציבורי גם בחופשת הקיץ במטרה לאפשר לכל תושבי העיר והבאים בשעריה ליהנות מקיץ שקט ובטוח. אני רוצה לבקש מכל תושבים לפנות אל המוקד העירוני בכל מטרד הפוגע בסדר הציבורי כדי שאנו נוכל להגיע ולטפל במהירות. קיץ נעים ובטוח".

 מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני:"לדעתי הפעילות נוחלת הצלחה כי אנחנו מבינים את הצורך במציאת האיזון שבין הצרכים של בני הנוער מחד, שמבקשים לבלות וליהנות מהחופשה, ומאידך, הצרכים של תושבי העיר, המבקשים לישון בשקט. תכנית "לילה שקט" הוכיחה כבר את יעילותה בשטח ועם זאת, אנו מבקשים להגביר באופן תמידי את יעילות עבודתנו ולכן השנה אנו עובדים בשיתוף פעולה צמוד עם משטרת ישראל, שנכנסה עמנו לפעילות ביתר שאת. אנו תקווה כי בזכות הפעילות המאומצת, כולם ייהנו מקיץ שקט ונעים".

 כתבה: יפעת חמו,  סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

30 ביולי 2012