ישיבה מיוחדת בנושא ביטחון

בעקבות פנייתו של ראש העירייה, דב צור תתקיים ישיבה מיוחדת בנושא ביטחון בהשתתפות השר לביטחון פנים והמפכ"ל
בעקבות האירוע הפלילי הקשה בקרית ראשון לפני כחודשיים, שלח ראש העירייה

מכתב לשר ולמפכ"ל המשטרה וקרא להם להרחיב את כוח האדם ונוכחות המשטרה ברחובות העיר

בתחילת החודש הבא, תתקיים ישיבת מועצה שלא מן המניין בנושא הביטחון האישי ובהשתתפות צמרת המשטרה, מהשר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו וקצינים נוספים מהמרחב. הרקע לישיבה המיוחדת הוא האירוע הפלילי הקשה שהתרחש בשכונת קרית ראשון בסוף חודש פברואר, ובו נהרגו שני עבריינים המוכרים למשטרה מפיצוץ רכבם. כבר בחודש שעבר, פנה ראש העירייה, דב צור, במכתב לשר לביטחון הפנים שכותרתו: "תחושת הביטחון של תושבי ראשון לציון".

במכתב, שטח ראש העירייה את אירועי הפשיעה החמורה בעיר מאז כהונתו "כאשר נכנסתי לתפקיד, לא סברתי שאדרש לנושא הביטחון האישי רבות. סברתי כי זו תפקידה של המשטרה" פתח צור את דבריו ומנה את הפעולות שעשתה העירייה, ביניהן הכפלת כמות הניידות של החברה לבטחון, הרחבת תוכנית עיר ללא אלימות במימון העירייה, השקעת כ-30 מיליון שקלים בפרויקט "מבט ראשוני" להצבת אלף מצלמות ברחבי העיר ועוד. צור הוסיף כי כבר משנתו הראשונה הוא התריע בפני מפקדי המשטרה כי העיר לא זוכה למנת השיטור הראויה לה מבחינת גודל האוכלוסייה והמבקרים בה "העיר מונה למעלה מ-250 אלף תושבים וכמעט והכפילה את עצמה בעשרים השנים האחרונות, הפיתוח העירוני כולל מרכזי בילוי ענקיים כמו שני מרכזי קולנוע המושכים מיליוני מבקרים מדי שנה" טען צור במכתבו והוסיף: "בכל העת, תחנת ראשון לציון נשארה תחנה עירונית בעוד בתל אביב למשל פועלים מספר מרחבי משטרה".

בסוף דבריו, כתב צור כי "לא נסבול עוד רצח בעיר, עליכם להגיב ועליכם לעשות זאת בנחרצות ובהיקף הנדרש". כאמור הזמין ראש העירייה את השר ואת המפכ"ל להגיע לדיון במועצת העיר ולעמוד מקרוב על הבעיות והלכי הרוח הציבוריים., 

כתב: יניב אוחנה,  סגן דוברת עיריית ראשון לציון

7 במאי 2013