חגיגות יום העצמאות 2011

 

המונים גדשו את רחובות העיר ולקחו חלק באירועי יום העצמאות ה-63 למדינת ישראל

עם שבע במות בידור ברחבי העיר, מיטב הכוכבים, המופעים וכמובן – זיקוקי דינור

עם תום אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, לבשה העיר ראשון לציון כחול-לבן והמונים יצאו לרחובות לחגוג את יום העצמאות ה-63 למדינת ישראל. ברחבי העיר הוקמו שבע במות בידור, ולראשונה, הוקמה במה גם בשכונת רמת אליהו. בחברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש הבטיחו פסטיבל של כוכבים, מופעי להקות צעירות, רקדנים ורקדניות בני העיר, שירה בציבור, וכמובן מופע זיקוקי דינור מרהיב – וקיימו.

בבימת גן המושבה הופיעו רמי קליינשטיין ואיציק קלה. בבימת פארק הזיכרון בשכונת כרמים, הופיעו עומר אדם ועידן יניב, בבימת נאות שקמה הופיעו מוש בן ארי ומיי פיינגולד במופע משותף עם הלהקה המקומית קול ראשון, בבימת שיכון המזרח הופיעו שלומי סרנגה ובנאל תבורי, בבימת רמת אליהו, המתקיימת בפעם הראשונה, הופיעו בנאל תבורי ושי מדואל, בבימת הרצל/רוטשילד הופיעו אביהו שבת, רוני דלומי ובסוף המופעים הרקיד את הקהל דיג'יי, בבימת בית העם התקיימה שירה בציבור עם יובל חלף ושרון אלימלך.

גם השנה התקיים באמפיפארק מופע "רוק עצמאות" מחצות ועד אור הבוקר, בו הופיעו אמני הרוק המובילים בישראל וביניהם, אביב גפן, הדג נחש, היהודים, ירמי קפלן, יוני בלוך, אפרת גוש, מוניקה סקס, מרסדס בנד ועוד.

 ביום ג', יום העצמאות, התקיימה חגיגת עצמאות ציונית במוזיאון ראשון לציון.

לראשונה, נחשף המרתף בו התגורר מחבר "התקווה" נפתלי הרץ אימבר, בנוסף התקיים שחזור של הנפת הדגל כחול-לבן הראשון בעולם.

במנחת הסופרלנד התקיים מפגן אווירי ענק שכלל מטס המוני של 50 מטוסי ספורט קלים, תרגיל אקרובטיקה ומפגן טיסני סילון וטיסני מונחי רדיו.

 ראש העירייה, דב צור: "ראשון לציון מדברת תרבות גם בכל השנה ובעיקר ביום העצמאות. אנו שמחים להעניק לתושבי ראשון לציון מגוון רב של מופעי חג, עם מיטב האמנים בישראל, ולאפשר לכל אחת ואחד ליהנות קרוב לבית ביום העצמאות ה-63 למדינת ישראל, והשנה לראשונה, גם לתושבי רמת אליהו. נהדר לראות את ההמונים חוגגים ונהנים". 

 מנכ"ל החברה לתרבות, ספורט ונופש, המפיקה את האירועים, אלי פולק: "כבכל שנה, גם השנה דאגה החברה העירונית להקים שבע במות מלאות שמחה ותוכן עם מיטב האמנים, להקות מחול וזמר, והעיקר מפגן זיקוקי דינור. תודתנו למשטרת ישראל, כוחות הביטחון והחברה לבטחון על אבטחת מאות אלפי החוגגים".

  כתבה: טליה סומך, דוברת העירייה

11 במאי 2011