יום חשיפה להורים ואנשי חינוך

 

בשבוע שעבר ערכה הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול יום חשיפה להורים ואנשי חינוך

בנושאי אלכוהול והטרדה מינית

רגע לפני שהחל החופש הגדול, קיימה הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול בשיתוף חברת "נוני הפקות", בבית זרובבל חביב בעיר, יום חשיפה של לקראת שנת הלימודים הבאה, בנושאים המטרידים הורים ואנשי חינוך. במסגרת יום החשיפה הוצגו 2 הצגות: האחת, "אלכוהולא" – הצגה מעוררת לחשיבה ויוצרת פתח לשיח בנושאי בעיית שתיית האלכוהול בקרב בני נוער המעלה סיטואציות הנוגעות לנושא, נזקים וסכנות. ההצגה השנייה, "הקו האפור", עוסקת בהטרדה מינית וגבולותיה, מציפה את הבעיה, מחדדת עבור בני הנוער את ה"שטח האפור" ומעניקה כלים מקצועיים המסייעים לפעול בסיטואציות רגישות מסוג זה.

השחקנים שרון פאוסטר ("סרוגים", "חשופים", "המקום" )  ורז ליסיצקי ("הבודדים", "קירות", " מורה פרטי"), דיברו אל ליבם של בני הנוער באמצעות ההצגות, הצליחו להציב להם מראה ולגרות אותם לחשיבה על  פתרונות, והכל בשפם של בני הנוער ובגובה העיניים, על מנת ליצור הזדהות.

באירוע לקחו חלק, יועצות החטיבות העליונות בראשון לציון, רחובות, בת ים, נס ציונה, מעלה אדומים, אשדוד ומתאמי הרשות למלחמה בסמים מישובים שונים בארץ.

"חופשת הקיץ רק החלה וכבר תופעת שתיית האלכוהול בקרב בני הנוער גבתה קורבנות. שתייה לא מושכלת של אלכוהול בקרב בני נוער הינה קטלנית וחשוב שההורים ואנשי החינוך יבינו את זה", כך אמר מנהל הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול בפתחו של היום שהותיר חותם על אנשי החינוך שהבינו כיצד ניתן לפתור בעיות בנושאים חשובים אלו, מזווית מעט שונה.

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

9 ביולי 2012