יום ספורט לגמלאים במסגרת אירועי חודש הקשיש הבינלאומי

 

במסגרת חודש הקשיש הבינלאומי המצוין בימים אלו בעיר ראשון לציון, נערך יום ספורט לאזרחים ותיקים בהיכל הספורט העירוני. האירוע נערך במעמד ראש העירייה, דב צור,  ומ"מ ראש העיר מוטי עג'מי.

מאות אזרחים ותיקים השתתפו בפעילויות הרבות והוכיחו שלעיסוק בספורט אין הגבלת גיל. הפעילות הספורטיבית כללה התעמלות בונה עצם, יוגה, פעילות במי הבריכה, שחיה, התעמלות אירובית, ריקודי עם ועוד.

ראש העירייה, דב צור, חובב ספורט מושבע בעצמו, עבר בין התחנות ובירך את המשתתפים הנמרצים. צור ציין: "מחקרים מוכיחים כי פעילות חברתית וספורטיבית מסייעת בשיפור מצב הרוח ואיכות החיים ומביאה לתפקוד פיזי טוב יותר. אנו רואים חשיבות רבה בפעילות ספורטיבית ולכן משקיעים בנושא במסגרת מועדוני הגמלאים העירוניים, התעמלות בגן העיר, מתקני כושר מותאמים לאוכלוסייה ותיקה ועוד".

ממלא מקום ראש העיר, מוטי עג'מי, אמר: "גם השנה אנו מקיימים את יום הספורט במסגרת חודש הגמלאי. אנו מקנים חשיבות רבה ליום זה אשר מטרתו להעלות את המודעות לפעילות הגופנית בקרב אוכלוסיית גיל הזהב – פעילות זו מסייעת לא רק לשמירה על הבריאות אלא גם מחזקת את ההרגשה הטובה ותחושת החיוניות. השתתפותם הערה של האזרחים הותיקים ביום זה מוכיחה כי המודעות לנושא הולכת ומעמיקה וכי אזרחיה הותיקים של ראשל"צ צורכים פעילות נופש וספורט לא פחות מהצעירים".

יום הספורט אורגן על ידי האגף לפעילויות חברתיות בראשותה של רחל בטיטו ובשיתוף עם רשות הספורט בחברה העירונית. 

חודש הגמלאים יימשך עד ה-21 בדצמבר ובמהלכו יתקיימו ברחבי העיר מגוון אירועים, הרצאות ומופעים, המיועדים בעיקר לבני הגיל השלישי. כמו כן, במהלך חודש דצמבר תתאפשר כניסה ללא תשלום למוזיאון ראשון לציון בהצגת תעודת אזרח ותיק. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר האינטרנט העירוני www.rishonlezion.muni.il .

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

5 בדצמבר 2011