הסתיים שיפוץ חטיבת זלמן ארן

"להעמיד לרשות בית הספר את הסביבה  הלימודית האידיאלית והמתקדמת ביותר" 
ראש העירייה, דב צור, קבע מזוזות במעבדות המדעים החדשות בחטיבת זלמן ארן.  למעלה ממיליון וחצי שקלים הושקעו גם בהקמת ספרייה חדשה ומבואת בית הספר

בהשקעה של למעלה ממיליון וחצי שקלים מתקציב העירייה בוצעו עבודות שדרוג מקיפות בבית הספר זלמן ארן במתחם גן נחום. בית הספר, שהוקם לפני כשלושים שנה, התחדש במעבדות מתקדמות, ספרייה חדשה ומבואה מטופחת, כל אלו תרמו ליצירת סביבת לימודים נעימה ויעילה עבור 700 תלמידי החטיבה.

במבואת בית הספר בלבד הושקעו למעלה מ-300 אלף שקלים בתקרות אקוסטיות, חיפויי קירות, דלתות חדשות, נישות ללמידה פרטנית וגרפיקה ייחודית המבוססת על הערכים המובילים בבית הספר, בניהם מצוינות אישית, אהבת הארץ, נתינה, סולידריות ועוד. כל אלה קיבלו ביטוי וחיזוק על ידי ציטוטי אישים מההיסטוריה כמו יאנוש קורצ'ק, אלברט איינשטיין, אריסטו ומשוררים נוספים. כמו כן, הוקמה גלריה מתחלפת שתשמש להצגת עבודות אומנות של התלמידים.

בנוסף הוקמה ספרייה חדשה על שטח של 80 מ"ר. לספרייה הוספו אמצעים טכנולוגים ודיגיטליים שנועדו לאפשר סביבת לימודים נוחה ונגישה לתלמידים, בין היתר הוצבו מחשבים מתקדמים, רשת אינטרנט אלחוטית, מקרנים, מסכים ועוד. עלות הקמת הספרייה נאמדת בכ-200 אלף שקלים.

בבניין הסמוך במקיף ד' שופצו ושודרגו מן היסוד, בעלות של מיליון שקלים, שלוש מעבדות לפיזיקה, כימיה וביולוגיה. העבודות כללו החלפת ריצוף, תקרה, החלפת תשתיות חשמל, הוספת ארונות, ריהוט מותאם למדעים ותשתיות טכנולוגיה לכל שולחן עבודה. 

יש לציין כי כל העבודות בבית הספר לוו על ידי מנהלת פיתוח ובינוי במוסדות החינוך וראש מינהל שפ"ע, ראובן הרשקוביץ ובהנחיית מעצבת פנים שתפקידה לתכנן סביבת לימודים אידיאלית בהתאם לצרכי התלמידים וצוות ההוראה. בשבוע שעבר  ביקר ראש העירייה, דב צור והמנכ"ל פרנקו גונן בבית הספר, נפגשו עם תלמידים, ביקרו במעבדות ואף השתתפו בשיעור כימיה ולבסוף קבעו מזוזות במעבדות המחודשות. צור: "עבודות השדרוג בבית הספר הן חלק מתוכנית מקיפה של העירייה להעמיד לרשות צוות בית הספר והתלמידים את הסביבה הלימודית האידיאלית והמתקדמת ביותר. אני משוכנע שהמעבדות החדשות, הספרייה והמבואה העשירה במסרים חינוכיים יתרמו רבות לאקלים הבית ספרי".

אורן קמינצקי, מנהל החטיבה, הוסיף: " זכינו לשיפוץ ושדרוג משמעותיים בדמות ספרייה מפוארת וחדשה, מבואה מרשימה ומעבדות שישרתו את קהילת בית הספר."

כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת העירייה

18 בפברואר 2013