"זינוק לחיים"

סדנא לנערות בגילאי 12-16 של המשרד לקידום מעמד האישה

סדנא שתסייע לבנות בפתרון בעיות, תשפר את הביטחון העצמי שלהן, תסייע בקבלת החלטות, תעניק כלים מעשיים להתמודדות עם רגשות אשם, דימוי עצמי נמוך ותאפשר לכל משתתפת ללמוד כיצד לקבל ולאהוב את עצמה בדיוק כפי שהיא

לפי מאמר שהתפרסם לאחרונה נערה אמריקאית ממוצעת מבלה במהלך השבוע 31 שעות בצפייה בטלוויזיה ,17 שעות בהאזנה למוזיקה, 3 שעות בצפייה בסרטי קולנוע,  4 שעות בקריאת מגזינים ו-10 שעות באינטרנט שמסתכמים ל- 10 שעות ו-45 דקות של צריכת מדיה מדי יום. המדיה מעצבת מציאות, משרישה מסרים, מעצבת דעת קהל ותרבות. הנערות החשופות, שאישיותן המתעצבת לא יודעת עדיין לסנן ולהדוף את המסרים האגרסיביים, שבוחנות את גופן המתבגר מול סטנדרטים בלתי אפשריים-מרגישות חלשות מתמיד וזקוקות לעזרה. במשרד לקידום מעמד האישה בחרו לקחת את האחריות לשינוי ולהתחיל לסדוק את הדימוי הנשי המעוות שנכפה על נערות ונשים ויקיימו סדנת זינוק לחיים לנערות בגילאי 12-16. במשרד לקידום מעמד האישה מספרים כי  הסדנא  תסייע לבנות  בפתרון בעיות, תשפר את הביטחון העצמי, תסייע בקבלת החלטות, תעניק כלים מעשיים להתמודדות עם רגשות אשם, דימוי עצמי נמוך, ותאפשר לכל משתתפת ללמוד כיצד לקבל ולאהוב את עצמה בדיוק כפי שהיא.

הספר "זינוק לחיים" שנכתב על ידי מנחת הסדנא הגב בת שבע טל  יוענק לנרשמות כמתנה לחופשת הקיץ.

אימי  עירון, מנכ"לית מגזין האינטרנט לנשים, סלונה, טוענת כי:"המדיה היא כלי הנשק החזק והקטלני ביותר שמכוון כיום נגד נשים. היא מנציחה בתודעה הקולקטיבית את האפשרות היחידה  שיש לנשים בעולם:  להיות יפה ולתפוס גבר עשיר שיפרנס אותן".

"את לא יכולה להיות מה שאת לא רואה "אומרת מריאן רייט אדלמן נשיאת הקרן להגנת ילדים "אישה לעולם לא תגדל להיות מנהיגה ומובילה אם כול חייה טופטף לתודעתה המתעצבת רק מסר אחד "אישה שווה היא אישה יפה".

נערות צעירות שמקבלות מכול עבר מסרים בדבר דימוי נשי סקסיסטי וחסר ערך, יאמינו בסופו של דבר, שזה המקום היחיד שנועד להן בעולם. כי כך פועלת ההכרה –חוזרים על המסר מספיק פעמים בסוף הוא נקלט והופך למציאות חיים.

לצורך כך, מספרת יועצת ראש העיר למעמד האישה, איריס כגן-חכמון "יזמנו את הסדנה החשובה שתתקיים לאורך הקיץ לנערות בגילאי 11-16 במרכז הנשים העירוני. אני מזמינה הורים ונערות לקבל פרטים נוספים במשרד לקידום מעמד האישה בטלפון שמספרו 03-7446164 /03-9678220".

 הנתונים שהוצגו בכתבה צוטטו מתוך כתבה בסלונה- מגזין אינטרנט לנשים, מאת אימי עירון  מנכ"לית סלונה

כתבה: יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

24 ביולי 2012