שתי זוכות בפרס נחשונית

 "אות נחשונית" יוענק לשגרירת האו"ם לשעבר,  הפרופ' גבריאלה שליו וילידת ראשון לציון ודור שני בעיר, הפרופ' תמי רונן רוזנבאום

 ביום ראשון (10.3.13) יתקיים כנס חגיגי לכבוד יום האישה הבינלאומי. נשים פורצות דרך ישתפו בדרך שהן בחרו ליצירת שינוי: בתשוקה, באתגרים, בתגובות הסביבה, ביעדים שהושגו וגם באכזבות ובתסכולים שבדרך. הסיפור שלהן הוא ההזדמנות לבחון כיצד כל אחת יכולה להשפיע ולחולל את השינוי הפרטי שלה.

הכנס במעמד ראש העירייה, דב צור, וורד סוויד, יועצת ראש הממשלה למעמד האישה יחל עם סיפורן של חמש נשים שפרצו דרך ולאחר מכן יתקיים רב שיח בהנחייתה של נטאלי בן דוד, בהשתתפותן של ח"כ מרב מיכאלי, העיתונאית סטלה קורין ליבר ושתי זוכות "אות נחשונית" פרופ' גבריאלה שליו ופרופ' תמי רונן רוזנבאום. האות ניתן לנשים הראשונות בתחומן הפועלות למען טובת הציבור. האות ניתן לזכרה של חנה לוין, ראש עיריית ראשון לציון בשנים 1956-1960 והייתה לאישה הראשונה בארץ שכיהנה בתפקיד ראש העיר.

השנה מוענק הפרס לפרופ' גבריאלה שליו, נשיאת המועצה האקדמית העליונה בקריה האקדמית אונו שכיהנה בעבר בתפקיד שגרירת ישראל באו"ם. שליו החלה את דרכה בעולם המשפטים וכבר בגיל 32 הייתה פרופסור ומרצה באוניברסיטה העברית. במלחמת יום הכיפורים איבדה את בעלה והחליטה לעבור לארה"ב עם שני ילדיה הקטנים להשלמת פוסט דוקטורנט בהארוורד. בגיל 67 קיבלה את המינוי לשגרירת ישראל באו"ם בזכות הציונות.

הפרס מוענק גם לפרופ' תמי רונן רוזנבאום, דקאן הפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל-אביב וראש מרכז לזכרה של רנטה אדלר לחקר רווחת הילד ושלומו. רוזנבאום קיבלה את "אות נחשונית" על היותה פורצת דרך בפיתוח מודל חדש להקניית מיומנויות שליטה עצמית לילדים, שאומץ על ידי משרד החינוך ועל פיתוח "סולמות", תכנית שילוב ורווחה לילדים בסיכון. פרופ' רוזנבאום היא ילידת ראשון לציון ודור שני בעיר למורים ומחנכים בבית הספר העברי הראשון "חביב".

ראש העירייה, דב צור, איחל לזוכות "אות נחשונית" פרופ' גבריאלה שליו ופרופ' תמי רונן רוזנבאום ברכות והוקרה על פועלן העצום לטובת הקהילה בכלל ולטובת הנשים בפרט "אתן מהוות דוגמא לנחישות והתמדה במטרה, אנחנו מצדיעים לכן".

   פרופ 'תמי רונן רוזנבאום                                  פרופ' גבריאלה שליו

              

 


כתב: יניב אוחנה, סגן דוברת נהעירייה

4 במרץ 2013