זוכות יקיר החינוך הדתי

 

מועצת העיר העניקה תעודת הוקרה לזוכות אות "יקיר החינוך הדתי" 

בישיבת המועצה האחרונה העניקה מועצת העיר כבוד מיוחד לשתי גננות במערכת החינוך הממלכתית-דתית, אשר זכו באות "יקיר החינוך הדתי" של הסתדרות המורים לשנת תשע"ג.

זוכת האות הראשונה היא תחיה מנצור, גננת בגני החינוך הדתי בראשון לציון. בדברי ההסבר למתן האות נכתב כי במסגרת עבודתה דאגה לשיפור מעמד הגנים הדתיים בעיר ולהאדרת החינוך הדתי. מנצור שימשה כמאמנת לתלמידות מהסמינרים, הייתה שותפה נאמנה בנטל החינוכי להכשרת סייעות לגני הילדים, ניהלה ולימדה פסיכולוגיה, תורת הגן ותורה במשך 8 שנים בקורסים שנערכו ביוזמת עיריית ראשון לציון. במשך כל שנות עבודתה עסקה מנצור בפעילות ציבורית, כחברה ויו"ר "אמונה" בעיר.

תחיה פרשה מעבודתה לאחר ל"ו שנות חינוך, ומאז פרישתה ממשיכה להתנדב במוסדות חינוך שונים.  

כלת האות השנייה היא שרה תאומים, אשר החלה דרכה כגננת בגני החינוך הדתי במקומות שונים בארץ. בהמשך דרכה שימשה כמפקחת ומתאמת על גני ילדים במחוז ת"א ומפקחת ארצית על גני הילדים בחינוך הממלכתי-דתי.

כמפקחת ארצית נזקפו לזכותה מפעלים שונים, שאחד הבולטים בהם הוא הכנסת דפי פרשת שבוע לגני הילדים, שמצאו דרכם גם לגנים הממלכתיים, והיוו אבן שואבת ללימוד משותף של הורים וילדים, בשיתוף עם תנועת "מבראשית".

שרה יזמה הקמת בית מדרש לגננות, שהפך למסורת בכל חופשת קיץ בקמפוס אוניברסיטת בר אילן, הקימה אתר אינטרנט לגננות החינוך הממלכתי-דתי מתוך תפיסה הרואה בשיתוף מקוון הזדמנות חינוכית ללמידה בצוותא, הפריה הדדית ובמה לכל גננת בכל מקום. שרה דאגה לשלב במערכת גננות עולות מחבר העמים ומאתיופיה.

ראש העירייה, דב צור, אמר: "אנו יודעים כמה העיסוק בחינוך הוא סיזיפי – עבודה קשה לאורך הרבה מאוד שנים. נשות החינוך הללו פועלות בעיר שנים רבות וחינכו דורות של ילדים. הנשים הללו ראויות לכל כבוד ולכן לא הסתפקנו בפרס של הסתדרות המורים ומצאנו לנכון להזמינכן לכאן כדי להוקיר את פועלכן".

 כתבה: טליה סומך - פינגולד, דוברת העירייה

 

11 במרץ 2013