צדק חברתי רק בראשון לציון-משקיעים כדי להקל על הזוגות הצעירים

 עיריית ראשון לציון תממן שבוע נוסף עבור ילדי מעונות היום של החברה העירונית במהלך חודש אוגוסט

המשמעות: למעלה מ-350 שקלים חיסכון לכל משפחה

שלא כמו רוב מעונות היום בארץ שיעבדו עד ה-3 לאוגוסט יפעלו מעונות היום של החברה העירונית עד ה-8 לאוגוסט במימון העירייה לרווחת משפחות בעיר

בעקבות קיצור חופשת הקיץ ופתיחת שנת הלימודים במערכת החינוך ב-27 באוגוסט, הקדימו גם מעונות היום לילדים מגיל 0-3 את יום תחילת שנת הלימודים ליום ב' ה-27 באוגוסט. הקדמה זו גרמה לכך שגם היציאה לחופש הוקדמה בשבוע ובמרבית המעונות בארץ יצאו לחופשה שבוע קודם: במקום ב-8 באוגוסט, כנהוג בשנים האחרונות, יצאו הילדים לחופשה ב-3 באוגוסט. מדובר בשבוע נוסף שנופל על ההורים. בעיריית ראשון לציון החליטו לצמצם את הפגיעה בהורים ולשאת בעלות השבוע הנוסף הזה, ללא כל תשלום נוסף מצד ההורים. המשמעות: למעלה מ-350 שקלים חיסכון לכל משפחה.

ילדי המעונות בראשון לציון יצאו לחופשה ב-8 באוגוסט כמתוכנן, ויחלו את שנת הלימודים ב-27 באוגוסט יחד עם כל ילדי מערכת החינוך.

 ראש עיריית ראשון לציון, דב צור: "המציאות הכלכלית במדינת ישראל שבה ומטילה הוצאות רבות וכבדות על משק בית ממוצע, במיוחד בימי חופשת הקיץ כשיש צורך להעסיק את הילדים. אנחנו בעיריית ראשון לציון לקחנו על עצמנו להקל את נטל ההוצאה הכספית על משקי הבית בעיר בכל דרך שניתן. זו הסיבה שהורדנו את תעריפי הארנונה למגורים, זו הסיבה שעשינו מאמץ עילאי להקים גני ילדים החל מגיל 3, וזו גם הסיבה שאנו נוטלים על עצמנו את עלות השבוע הנוסף. באמצעות השבוע הזה אנו נותנים להורים עוד קצת אויר לנשימה ואנו מקווים שזה יקל במעט על הוצאות הקיץ".

צור הודה לצוות המעונות של החברה העירונית, בראשות אלי פולק, אשר ויתרו על ימי החופש שלהם על מנת להקל על המשפחות בעיר.

יפעת חמו, סגנית דוברת עיריית ראשון לציון

16 ביולי 2012