כותרת

תקציר

תיאור

הידעת ימין

תמונה עליונה

הידעת שמאל

עם הילדים

איך מגיעים

תמונה ימין

תמונה שמאל

תאריך עדכון

תמונה קטנה לדף הבית

כותרת עבור דף הבית

קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי
טיול ראשוני עם דובי זכאי
ענני ערמות מעל חוף הים
זיכרון ראשוני:
"בית המייסד", נקרא לכבודו של מרדכי פריימן, שנמנה עם מייסדי המושבה. הבית נבנה בשנת 1883, מבנה בן שתי קומות מאבן כורכר מקומית
ציור של אדם חבוש בסומבררו ומחזיק בקבוק

על כנפי הדימיון - עננים

ימים אלה של סתיו, מצטיינים בשקיעות מדהימות ומחול נפלא של העננים. למתבונן, בעל הדמיון, העננים יוצרים שלל צורות, חיות או קריקטורות נפלאות שמצייר לנו הטבע. אנו מתבקשים להרים את העיניים להפעיל את הדמיון ולהנות מפסלי הענק בשמיים. אל תחמיצו את היופי

חודש אוקטובר ושולי נובמבר אלה חודשי הסתיו וראשית החורף, ימים בהם החושך יורד מוקדם. לקראת סופו של היום השמיים מתעשרים בגוונים מדהימים. השמש והעננים מעניקים לנו את ההצגה היומית היפה ביותר - השקיעה. ולכן, בעונה זו כדאי לטייל אל חוף הים, לזכות, ללא תשלום, במראות שלבטח יינטעו עמוק בזיכרון. הפעם הטיול שלנו נוגע בפסלי ענק בשמיים, היוצרים הם העננים, עונה נפלאה בה השמש צובעת לנו את הזריחות והשקיעות היפות ביותר.

אבל, יש עוד שותף פעיל למסדר היופי - אלה העננים, בימים אלה מי הים התיכון עדין חמים, האדים העולים מהים מתכנסים לעננים כבדים, מסתדרים על קו האופק ומתחילים לנוע לאט, אל היבשה. שלל צורות שצפות בשמיים כפתיתי פופקורן ענקיים בוהקים בלובן וצחות. לקראת ערב מקבלים הם נגיעה של זהב שמעצימה את היופי, חלקם התחתון של העננים נצבע ברכות בגווני השקיעה הזהובים. זה הזמן לצאת אל חוף הים, להפעיל את הדמיון, לצייר לכם דמויות וצורות שהעננים מעניקים לדמיון שלנו.

חלקו הגדול של הטיול נעשה אצלנו בראש, במחוזות הדמיון. יחד עם הילדים, אפשר להיכנס לעולם הדמיוני שבשמיים, לשוט על כנפי הדמיון, לנסות לנחש את הצורות והדמויות שמביאים לנו העננים.

כדי שיהיה לכם מרחב גדול, ונוף פתוח עד האופק, אפשר להתייצב במרום מגרש החניה, מעל הים, על קו מצוק הכורכר ולצפות בעננים. אפשרות נוספת, טובה יותר, לרדת אל חוף הים, לשכב על החול, הפנים כלפי השמיים והעיניים סוקרות את העננים. העננים מטיילים בשמיים ומשנים את צורתם כל הזמן, בכל צורה מתחבאת דמות או חיה. פעם זה הארנב הממהר מסיפורה של עליסה בארץ הפלאות, פעם הענן הופך לקטר יגע שמוציא מארובתו ענני עשן, ופעם הענן מצייר בדייקנות קריקטורה של אחד האישים שאנו מכירים. נסו להסביר לסובבים אתכם מה אתם רואים, הם יספרו לכם, תוכלו להתחבר בדמיון וכל אחד יוכל לגלות בעננים את המראות שראו אחרים.     

ציור - מלחיה ענקית ממליחה אשה.
זיכרון ראשוני:
המייסד מרדכי פריימן, שינה את שמו הגלותי לשם עברי, דרור. במשך השנים נקרא הציר המרכזי במושבה, רחוב דרור. עד היום זהו שמו, רחוב דרור
* עם הילדים
כדאי לתת קווי קונטור ליציר הדמיוני שראיתם, לצורך זה עושים פעולה פשוטה, לצלם את העננים, שתגיעו הביתה להעלות את התמונה על המחשב, להוציא הדפסה על דף מהצילום. לקחת טוש דק, לשרטט על הדף המודפס סביב הענן את הצורה שראיתם. זו הזדמנות להורה המטייל לספר לילדים איך נוצרים העננים. ללמוד מהו קו האופק ולילדים קטנים הסבר על כדור הארץ ומה נחבא אחרי קו האופק.
איך מגיעים:
המקום היפה ביותר לראות את העננים בעונה זו הוא קו החוף, אפשר להישאר במגרש החניה ואפשר ועדיף לרדת אל החוף והחול. נוסעים במשה דיין מערבה, דרך שד' רחבעם זאבי, עד למגרש החניה בחוף הים.
דף הבית