כותרת

תקציר

תיאור

הידעת ימין

תמונה עליונה

הידעת שמאל

עם הילדים

איך מגיעים

תמונה ימין

תמונה שמאל

תאריך עדכון

תמונה קטנה לדף הבית

כותרת עבור דף הבית

קבצים מצורפים
נוצר בתאריך על-ידי
שונה לאחרונה ב- על-ידי
טיול ראשוני עם דובי זכאי
מגלשה כחולה
זיכרון ראשוני:
בראשון-לציון הונחו אבני היסוד לקיום העם בארצו המתחדשת, בקרב אנשי המושבה ראשון-לציון היו אנשי מעשה ואנשי רוח, אשר היו מודעים לעובדת היותם חלוצים המתווים את הדרך לבאים אחריהם. פעילותם במושבה הייתה גם בפיתוח תרבות עברית ייחודית וליצירת ערכים וסמלים לאומיים חשובים.
איור אב וילד משחקים

גן עם מסלול מירוצים

גן השקמה. מוקדש ברובו למתקנים מיוחדים למשחק לילדים. בקצה הצפוני, הפתעה

 

גן תמים ופסטורלי חבוי בין שד' משה דיין, חיים בר-לב וגדולי ישראל. הגן היפה אחרון בשורת הגנים הצמודה לדרך ההולכת לים. ריאה ירוקה, בריאה, שרשרת גנים צמודים המתחרים בסתר מי היפה יותר. גן השקמה תוחם ממערב את שורת הגנים. לצד גנים בעלי שמות משמעותיים בתולדות המדינה, הגן שלנו נח בצנעה ירוקה ושמו כשם השכונה, "גן השקמה". שלט הכניסה פשוט וצנוע ומסתיר את הנפלאות שטמונים בין הגדרות.

הכניסה דרך שער ברזל גדול ומייד רואים את משטחי הדשא, כמה סככות צל ושבילים סלולים שמטפסים על גבעה מתונה. זהו החלק הגלוי של הגן, אבל השבילים הסלולים מוליכים לפינות נסתרות שאין רואים משער הכניסה. צריך קצת להתאמץ בהליכה לכיוונים שונים כדי לגלות את המקומות הללו. עצה קטנה - אם אתם ממהרים, אל תתחילו את הסיור, הזמינו עצמכם פעם נוספת בשעות אחר הצהריים לטיול נינוח עם הילדים, עם אופציה להביא כריכים וחטיפים להפוגה בהליכה.

אם פניתם בכניסה ימינה, תגיעו למקום תָּחוּם בגדר שנקרא לו: "אתר הפעלולים". משטחי הבטון משופעים שמותאמים לבעלי ידע בגלישה בגלגליות, בקורקינטים, ובאופניים. לכאן מגיעים ילדים צעירים, חמושים בגלגליות ומחליקים במהירות במדרונות הבטון, לעיתים מקפצים באוויר, ולפעמים (לצערנו) גם נופלים וקמים על הרגליים להמשך הפעלולים. יש מקום ישיבה מסודר, אמפיתיאטרון קטן-טריבונות לקהל שאוהב לצפות בגולשים.
הגן נושק לאצטדיון האתלטיקה. ארבעה עמודי ענק נושאים את מערכת הזרקורים ועל העמודים המעוטרים ברצים ובקופצים.

 

 בולי עץ  צמיגים
 רוכב אופניים  משטח החלקה

אחרי מגרש ההחלקה ישנם מתקני המשחקים לילדים, צינורות ענק המשמשים כמגלשות אפלוליות, שורת נדנדות בכל הגדלים ולכל הגילים ומתקנים נוספים שחלקם תחת סככת צל ענקית. אבל החלק היפה בין המתקנים מחייב את ההורים לעזור לקטנים, שורה של בולי עץ ששימשו פעם עמודי חשמל, מנוסרים ובולטים מהקרקע בגבהים שונים, כמדרגות, אפשר לצעוד עליהם תוך שמירה על שיווי משקל. במקום גם מתקני ספורט להורים שרוצים לשפר את הכושר. על גבעה הדשא המתונה, סככות צל גדולות, לשבת, ללגום את האוויר המגיע מהים ואת הנוף וגם ארוחה קלה, אם הבאתם.

ההפתעה ממתינה בצדו הצפוני של הגן (לכיוון שדרות משה דיין). הרמז להפתעה, כמה שלטים צבעוניים שמלווים אתכם. בדרך להפתעה פוגשים בחורשה קטנה עם עצים נותני צל, שולחנות פיקניק ואחריהם מגדל נישא על עמודי ברזל. עוד כמה צעדים ומגיעים ללב ההפתעה. בחורש מוצל, תחום בגדר מערכת כבישים שעליהם נעות מכוניות קרטיניג, מתקן יפה לנהיגה ובמקרה הזה, ילדים יכולים לנהוג במקום. זהו מסלול קרטינג ארוך המתפתל בין חורש עצים, עם כביש מסודר, שלטים וכללי נהיגה.

ילד מעיף עפיפון
זיכרון ראשוני:
הקמת ראשון-לציון, בכורת מושבות העלייה הראשונה, הייתה ראשיתו של מפעל התיישבות רחב ממדים של בני העלייה הראשונה, בין השנים 1882 ו-1904 הקימו שלושים מושבות ומספר חוות חקלאיות.
* עם הילדים
הגן כולו מוקדש לילדים, כך, שהפעם, נראה לי נצטרך לראות מה עושים עם ההורים. לילדים ממתינים מתקנים שונים, מגלשות, פארק אתגרי של בולי העץ להלך ולדלג עליהם, משטח חול ענקי לילדים הקטנים. ילדים שאוהבים את הגלגליות ימצאו פה משטחים נפלאים להחלקה, גם חובבי האופניים ייהנו ממגוון אפשרויות רכיבה, כטיול או רכיבה אתגרית. הגדולים יותר יוכלו ליהנות מנהיגה ברישיון בקרטינג (בתשלום). וההורים? ... הם ידאגו לאכול ולשתיה, ימתינו בפאה מוצלת של הגן שהילדים יתעייפו ויבואו להחליף כוח בנקודת הצל.
איך מגיעים:
שד' משה דיין נמתחות מהגשר מעל הכביש המהיר לאשדוד מערבה. שם פונים ברח' חיים בר לב דרומה (שמאלה) וברח' גדולי ישראל מבצעים פניית פרסה. חוזרים מעט ומגיעים למגרש חנייה מסודר ולכניסה לפארק.
דף הבית