דבר ראש העיר

תושבים ובעלי עסק יקרים: אתם במרכז!
 
עיריית ראשון לציון מסכמת שנה של התקדמות והישגים בתחומים שונים. בראש ובראשונה, השלמנו הפחתה של 10% בתעריפי הארנונה למגורים. הבטחנו להוריד ארנונה – וקיימנו, ועל כך אני גאה מאוד.

בחינוך רשמנו גם השנה זינוק משמעותי בנתוני הזכאות לבגרות, ובכך עקפנו את חיפה ותל אביב והתמקמנו במקום השני בקרב הערים הגדולות בישראל. בנושא הדיור, חתמנו על הסכם גג עם המדינה המאפשר הקמה של כ-20 אלף יחידות דיור חדשות בעיר, כך שנוכל לתת מענה לתושבי העיר הצעירים המבקשים להמשיך ולהתגורר בה. בנוסף, ההסכם כולל פתרון של פינוי-בינוי לשכונת רמת אליהו.
בתחום הפיתוח והתשתיות, הסכם הגג יאפשר פיתוח נרחב בכל חלקי העיר ושיפור של תשתיות התחבורה, הן לרכב פרטי והן לתחבורה ציבורית, שמהם ייהנו כל תושבי העיר. בתחום התרבות זכינו בפרס הראשון בקטגוריית ערים גדולות. בכל הקשור לפיתוח, בשנה החולפת המשכנו במרץ בתנופת הפיתוח של המרחב הציבורי בכל חלקי העיר: כבישים, מדרכות, גינות ציבוריות, מתקני ספורט, בתי ספר ועוד.
בתחום העסקי אנו גם רואים ברכה – חברות עסקיות ותאגידים גדולים במשק קובעים את משכנם בפארק העסקים שורק והתכניות למתחמי העסקים הנוספים- מתחם האלף וראשון איילון – מתקדמות בקצב מהיר. העיר, אשר שנים רבות ידועה כעיר מצוינת למגורים, תופסת אט-אט את מקומה כמוקד מרכזי לעסקים, לבילוי ולפנאי. 
 
גם בשנה הקרובה נמשיך להציב אתכם, התושבים ובעלי העסקים, במרכז. נמשיך להעמיד את המצוינות, השקיפות ואיכות השירות בראש מעייננו ולעשות ככל יכולתנו לקדם את העיר למקומה הראוי כמרכז החדש של ישראל.  

                                                                             שלכם ותמיד לשירותכם
                                                                               שלכם,
                                                                               דב  צור
                                                                                ראש העירייה