הנחיות לבניית גומחה לפח האשפה הביתי

תושבים יקרים,

בחודש מרץ נשלחו לחלק מתושבי העיר איגרות להסדרת גומחה לפח האשפה הביתי שברשותם.
האיגרת נשלחה כחלק ממאמצי העירייה לשמור על סביבה אסתטית ונעימה בעיר. הקמת הגומחות  תמנע  הצבה של פחי אשפה פרטיים על המדרכות הציבוריות ותפחית את הנזקים הסביבתיים, תברואתיים ומפגעים הנגרמים להולכי הרגל.

מידות הגומחה: רוחב- 1 מ', גובה-1.3 מ'.  את הגומחה מבטון יש לבנות בהתאם לדרישות והפרטים המוצגים  בתשריטים.

העירייה נרתמה לסייע במימון בניית הגומחה בהתאם לתבחינים מאושרים. לקבלת הלוואה יש להגיש טפסי בקשה  לסבסוד הלוואה למימון שיפוץ בית פרטי  וכתב ערבות אישית, בצירוף הצעת מחיר או חוזה עם הקבלן המבצע וצילום מצב קיים לאגף תרבות הדיור, יחידת שיפוצי חזיתות בשעות קבלת הקהל של היחידה בעירייה
לנוחיותך רכזנו  רשימה של תשובות לשאלות  נפוצות. במידה ויש לך שאלות נוספות  הינך מוזמן/ת לשאול את נציגי העירייה ביום הפתוח שיתקיים ביום שני, 27/03/2017 בין השעות 16:00-19:00 במנהלת שירות לתושב ( שיל"ת), רחוב קרן קיימת 18.
כמו כן, ניתן לפנות  בשאלות לאגף תרבות הדיור, יחידת שיפוצי חזיתות, בטלפון 03-9547649 בימים א'-ה' בשעות 8:00-13:00, או במייל: lilach@rishonlezion.muni.il

שאלות נפוצות:

האם אני חייב/ת לבנות גומחה לפח שברשותי?
כן, בהתאם לחוק העזר לראשון לציון (שמירת הסדר והניקיון), התשמ"ט-1988, סעיף 23, כל בעל נכס מחויב לפי הוראת מפקח להקים ביתן אשפה בהתאם להנחיות.

עד מתי עלי לסיים את הקמת הגומחה?
על מנת לתת לתושבים זמן סביר להקמת הגומחה, העירייה  לא תבצע אכיפה לגומחה עד לתאריך 1.9.2017 עם זאת
אנו כמובן ממליצים לקדם את הקמת הגומחה במהירות האפשרית, על מנת להימנע מעיכובים בלתי צפויים.

האם בניית הגומחה דורשת היתר בניה?
לא, אין צורך בהיתר בניה, ניתן להתחיל בהקמת הגומחה.

אני רוצה למצוא קבלן שיבנה את הגומחה, למי עלי לפנות?
ניתן לפנות לכל קבלן שיפוצים לצורך הקמת הגומחה.

מה עלות הקמת הגומחה?
עלות הגומחה תלויה במספר פרמטרים המשתנים מגומחה לגומחה. מומלץ לקבל מספר הצעות מחיר מקבלנים שונים על מנת לבחור את ההצעה הטובה ביותר עבורך.

יש ברשותי פח אשפה בנפח של 60 ליטר, האם העירייה תחליף לי את הפח  לאחר הקמת הגומחה?
העירייה תחליף פחים של 60 ליטר לעגלות אשפה בנפח גדול יותר המתאימות לגומחה שתוקם ובהתאם למלאי. לאחר הקמת הגומחה ניתן לפנות למוקד 106 בבקשה להחלפת הפח ולציין שהבקשה הינה בעקבות הקמת הגומחה.

מהם התנאים לסיוע במימון הקמת הגומחה ?
כל תושב זכאי לקבל מהעירייה הלוואה בתנאים נוחים שייעודה הקמת הגומחה. על מנת לקבל את ההלוואה, יש להגיש טפסי בקשה  לסבסוד הלוואה למימון שיפוץ בית פרטי  וכתב ערבות אישית, בצירוף הצעת מחיר או חוזה עם הקבלן המבצע וצילום מצב קיים לאגף תרבות הדיור, יחידת שיפוצי חזיתות בשעות קבלת הקהל של היחידה בעירייה.

אני מעוניין /ת לנצל את ההזדמנות ולשפץ גם את חזית הבית. האם ניתן לקבל מהעירייה הלוואה לצורך כך?
כן, ניתן  לקבל הלוואה גם עבור שיפוץ חזית הבית בגובה של עד 30,000 ₪ (כולל עלות ביצוע הגומחה) בכפוף לתבחינים מאושרים. על מנת לקבל את ההלוואה יש להגיש טפסי  בקשה  לסבסוד הלוואה למימון שיפוץ בית פרטי  וכתב ערבות אישית ,  בצירוף הצעת מחיר או חוזה עם הקבלן המבצע וצילום מצב קיים לאגף תרבות הדיור, יחידת שיפוצי חזיתות בשעות קבלת הקהל של היחידה בעירייה.