ארנונה ושילוט

תושבות/ים ובעלי עסק יקרים,

הכנסות העירייה ממיסי הארנונה מאפשרות לנו להמשיך ולהשקיע בשדרוג תשתיות ובהעלאת רמת איכות החיים בעיר. אנו עושים זאת תוך שמירה על מעמדנו כעיר היציבה ביותר בישראל מבחינה פיננסית, ותוך הורדה רציפה והדרגתית של הארנונה למגורים בעיר.
אני שמח לעדכן כי בתחום החינוך, הישגי תלמידי העיר רשמו עלייה ניכרת, ואחוז התלמידים הזכאים לתעודת בגרות עלה השנה, זו השנה החמישית ברציפות. בנוסף, רשמה העיר הישג מרשים ביותר כאשר זכתה בפעם השנייה ברציפות בפרס שרת התרבות והספורט על השקעתה בספורט. השנה גם חנכנו פרויקטים רבים, ביניהם אצטדיון האתלטיקה הבינ"ל, טיילת המכבים בכניסה לעיר ושני פארקים חדשים: גן בעברית במזרח, וגן המוסיקה במרכז העיר. בקרוב נחנוך גם את גן המדע בנחלת יהודה ואת הפארק האקולוגי בנווה ים, בנוסף להשלמת בניית מרכז הספורט במערב העיר.

העיר הוותיקה ממשיכה לקבל טיפול יסודי להתחדשות. במסגרת זו שדרגנו ושיפצנו השנה עשרות גנים ציבוריים, החלפנו תשתיות וסללנו כבישים מחדש, הוחלפו ריהוט הרחוב ועמודי התאורה בחלקים נרחבים של העיר ושופצו עשרות בנייני מגורים בשיתוף האגודה לתרבות הדיור. אנו ממשיכים להעניק חנייה חינם לכל התושבים ברחבי העיר, ולהשקיע במגוון רחב של אירועי תרבות ופנאי לכל הגילאים.

את כל זאת אנו עושים, כאמור, כאשר אנו ממשיכים להוריד את הארנונה לתושבים. גם בשנת 2013 , שעה שכל אזרחי המדינה שילמו יותר, ראשון לציון הייתה העיר היחידה שהפחיתה בארנונה לתושביה. כזכור, לפני חמש שנים התחייבתי לפעול להפחתת נטל הארנונה למגורים באופן הדרגתי בעשרה אחוזים. עד כה אישר לנו משרד הפנים הפחתה של 6% ואנו ממתינים לאישור של 2% נוספים לשנת 2013 ו 2%- לשנת 2014 , כך שנשלים הפחתה של 10% במצטבר. את ההנחה תראו בחשבונכם מיד לאחר שתאושר.

אנו פותחים את שנת 2014 , כאשר המדיניות שלנו להשקיע יותר בתושבים ממשיכה להוביל אותנו בעשייה. אני שמח לבשר כי גם בשנת התקציב 2014 נמשיך להגדיל את תקציב החינוך, נמשיך בהשקעה שלנו בחידוש העיר ובפיתוחה, ביצירת פארקים ושטחים ירוקים נוספים, בהעשרת פעילות התרבות, בספורט, באיכות הסביבה, בביטחון האישי ובשיפור איכות החיים בעיר בכל התחומים.

                                                                              בברכת שנה אזרחית טובה לכם ולכל אזרחי ישראל
                                                                               שלכם,
                                                                               דב  צור
                                                                                ראש העירייה