קבוצת התיאטרון הקהילתי: "קצת אחרת"

תיאטרון קהילתי לנשים – "קצת אחרת"

שותפים: המחלקה לעבודה סוציאלית בקהילה, הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, החברה העירונית לתרבות וספורט

תיאטרון קהילתי הוא מתודת עבודה קבוצתית-קהילתית שמכוונת לעידוד ביטוי אומנותי. התהליך התיאטרלי קהילתי מבוסס על גיבוש קבוצה יוצרת. קבוצה זו מתרגלת טכניקות תיאטרון בסיסיות המאפשרות לה למצוא דרכים חדשות לביטוי אישי. דרכי ביטוי אלה נרתמות, בתורן, לצורך ניהול דינמיקה קבוצתית ובמידת האפשר לצורך גיבוש אמירה בימתית שמבוססת על ניסיון החיים של הקבוצה. ביטוי זה מעביר מסר אל הקהילה ומנסה לשנות אותה דרך כך. במובן זה ניתן לראות את התיאטרון הקהילתי ככלי מכוון שינוי- אישי, קבוצתי וחברתי.

התיאטרון מורכב מ-12 נשים, כולן לקוחות של המינהל לשילוב חברתי, אשר בחרו ונבחרו להשתתף בקבוצת התיאטרון, כחלק מדרך של העצמה והתפתחות. מדי שנה, מצטרפות אל התיאטרון נשים חדשות, אשר ממשיכות יחד עם נשים ותיקות שכבר נמצאות בקבוצה.

התיאטרון מהווה כלי ושופר להשמעה של בעיות חברתיות- הנשים המשתתפות בו מציגות נושאים שונים מחייהן ומעולמן ומייצגות את עולמן של נשים ואנשים רבים בחברה. מעבר לתהליכים האישיים שהן עוברות במהלך הפעילות בקבוצה, הן רוקמות יחד הצגה בעלת מסר חברתי, אותו הן משמיעות לקהל הצופים. האפשרות לרגש ו"לגעת" בקהל גדלה פי כמה, כאשר הקהל מזדהה ומבין כי הוא צופה בהצגה המבוססת על תכנים מעולמם האישי של השחקניות.

ניתן לפנות בטל':03-9689888/909