שילוב בעלי צרכים מיוחדים בשירות הווטרינרי העירוני

                                                בשירות הווטרינרי העירוני לא רק אוהבים כלבים וחתולים , אוהבים גם בני אדם

קומוניקט בנושא שילוב בעלי צרכים מיוחדים בפעילות השירות הווטרינרי העירוני

פרויקט משלבים: החודש מסיים שאול (שם בדוי) תקופת שירות מלאה אותה ביצע במסגרת השירות הווטרינרי העירוני בראשון לציון. שאול הגיע לפעילות בשירות הווטרינרי במסגרת פרויקט משלבים. הפרויקט מהווה גשר לעולם התעסוקה והחברה באמצעות שילוב תורם של בעלי צרכים מיוחדים בשירות הלאומי.

התוכנית מאפשרת לבעלי צרכים מיוחדים, אשר קיבלו פטור מצה"ל, להשתלב במערך השירות הלאומי. צעירים אלו, מקבלים הזדמנות להשתלב בחברה כשווים לכל דבר.

עבורם, מהווה התוכנית הכנה לעולם התעסוקה ולהשתלבות בחברה הנורמטיבית כאזרחים תורמים ופעילים. כפועל יוצא מן התוכנית נוצר שינוי כלפי עמדות הציבור אל אנשים בעלי צרכים מיוחדים.

  אוכלוסיית היעד של משלבים היא צעירים וצעירות בעלי צרכים מיוחדים בגילאים 18-23 , עם ליקויים פיזיים, קוגניטיביים, חושיים, תקשורתיים ורגשיים אשר לא גויסו לצבא עקב מוגבלותם.

שאול הופנה לשירות הווטרינרי ע"י הגברת פנינה שריג , אחראית המתנדבים בעיריית ראשון לציון. עם תחילת עבודתו בשירות הווטרינרי ניכר שלשאול יש חיבור מיוחד לכלבים בכלבייה. עבודתו במקום נעשתה באהבה מלאה לכלבים ולחתולים במקום. במהלך תקופת הפעילות שלו , שאול הזמין את חבריו לתוכנית והכיר להם את המקום ואת פעילותו.

שאול סיים לאחרונה את שירותו בכלבייה העירונית וכעת החלה את תפקידה אלונה (שם בדוי) , נאחל לה בהצלחה!

 פרוייקט היל"ה: תכנית היל"ה (השלמת יסוד ולימודי השכלה) פועלת במסגרת תחום קידום נוער במינהל חברה ונוער במשרד החינוך ומופעלת על ידי רשת "עתיד". התוכנית פועלת ברחבי הארץ במסגרת היחידות לקידום נוער ברשויות המקומיות ובמוסדות חסות הנוער

התכנית מיועדת לבני נוער אשר מסיבות שונות מצויים מחוץ למסגרת החינוך הפורמלית לצורך השלמת השכלתם. ביסודה של תכנית הילה מונחת השקפת עולם הרואה בהשכלה תנאי למוביליות חברתית ואמצעי לשילוב נורמטיבי בחברה הישראלית

בשירות הווטרינרי העירוני שולבו בהצלחה כבר מספר רב של בני ובנות נוער במסגרת פרוייקט היל"ה. השירות הווטרינרי ממשיך לקיים עימם קשר גם לאחר סיום הפרוייקט ובעת שילובם בהצלחה במערכת הצבאית ובעבודה.

 שירות לאומי לבעלי צרכים מיוחדים:

תמונה של ווטרינר עם ילד בכסא גלגליםבשירות הווטרינרי העירוני לאחרונה השתלב לירון שזיפי  – מתנדב מיוחד. לירון סובל מלידה משיתוק מוחין בעקבותיו הוא סובל מנכות קשה. הנכות שריתקה אותו לכסא גלגלים לא פגעה ברצונו לתרום מיכולתו למדינה ולבצע שירות לאומי. קיבלנו את לירון בזרועות פתוחות ולצורך שילובו במחלקה דאגנו לתאם את המקום בכדי שיהיה נגיש לנכים ומתאים לצרכיו המיוחדים של לירון. אנחנו שמחים שלירון הוא חלק בלתי נפרד מהצוות של השירות הווטרינרי ורואים בו אחד משלנו.

                                                                                     

 

 

 

נכתב ע"י ד"ר תומר ניסימיאן ,ווטרינר עירוני ומנהל מתחם השירות הווטרינרי ראשון לציון