אות נחשונית 2015

דברי ראש העיר בטקס אות נחשוניתדב צור

חברת הכנסת קארין אלהרר, הגברת ורד סוויד, ראש הרשות לקידום מעמד האישה,
חברות ועדת הפרס,כלת אות נחשונית, עו"ד ענת טהון, הזוכה בציון לשבח,
עו"ד ליאת קליין,
אורחות ואורחים יקרים,

נשים פורצות דרך הן חלק מבורך עוד משחר ההיסטוריה היהודית המפוארת, אבל עושה
רושם, וכך כולנו מאמינים ומקווים, שהמאה ה-21 אכן מהווה את הבשורה
המשמעותית והמהותית בתחום כל-כך חשוב זה.

כאן, בראשון לציון, עוד בשנת 1919 היו הנשים הראשונות בארץ לצאת למאבק
על זכותן להיבחר לוועד המושבה. גם ראש העירייה הראשונה בישראל, או כפי
שהאקדמיה מתירה לומר: ראשת העירייה הראשונה, הייתה בת המושבה
ראשון לציון – הגברת חנה לוין.

בשנת 1948, בעת הקמת מדינת ישראל, הוענק לציבור הנשים בישראל שוויון זכויות מלא כאשר נכתב במפורש במגילת העצמאות כי "מדינת ישראל (...) תקיים שוויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע או מין". כתוצאה מכך, מאז ועד היום אין כל מניעה חוקית לנשים בישראל מהשתתפות באופן פעיל בחיי הציבור הישראליים.

 גבירותיי ורבותיי,
בפורום הזה אני בוודאי לא מחדש, שלמרות כברת הדרך הרבה ולמרות היות החברה הישראלית חברה ליברלית ומתקדמת, עדיין המציאות היא שקיים אי שוויון בין נשים וגברים – הן בשוק העבודה, הן במרחב הפרטי והן בפעילות ציבורית.
התפיסות החברתיות בישראל של שנת 2015 עדיין מגבילות נשים, עדיין מכתיבות תפיסת נשיוּת מסוימת מאוד, עדיין רואות במידה שונה את החירות המוענקת לגברים ולנשים בכל תחומי החיים.

אתם ודאי מכירים את המשפט שמאחורי כל גבר מצליח עומדת אישה, אז לאחרונה שמעתי גם את המשפט, שמאחורי כל אישה מצליחה עומדות עוד כמה נשים שמטפלות בילדים, מנקות את הבית ומכינות אוכל בשכר מינימום.
עדיין נשים הן המין המוחלש, הסובל מניצול מיני ומאלימות, המשתכר פחות, הנוכח פחות במרחב הציבורי ובמשרות הבכירות. זוהי המציאות.

אני יכול לומר לכם מניסיוני האישי, כי אני לא מוצא שהדלתות סגורות בפני נשים, אלא שנשים לא ממהרות להיכנס בדלת – וזאת המשימה שלנו: לעודד את המעבר בדלתות האלה ולייצר אוירה תומכת באמת בהשתלבותן של נשים, בשוויון מלא, בכל תחומי החברה הישראלית.

חברות וחברים,
הדלתות לא תמיד היו פתוחות. ההתקדמות העצומה שחלה בחברה הישראלית בעשורים האחרונים היא תוצאת נחישותן של נשים - שלמרות האתגרים, החששות והמחירים - פתחו את הדלת, נכנסו פנימה ופרצו את הדרך לאחרות.
אלו הנשים שיצרו את המציאות. אלו הנשים שאנו מצדיעים להן היום.

 גבירותיי ורבותיי:  עו"ד ענת טהון, עו"ד ליאת קליין, קראתי בשקיקה את הישגיכן ואת סיפור חייכן. אין לי ספק שגם אתן נתקלתן באתגרים והייתן צריכות לפרוץ דרך, אך במקום בו הדעת והתבונה מובילים, ידעו לזהות את כישרונכן ולאפשר לכן לפרוח. אין לי גם ספק, שככל שאישה יותר משכילה, יותר מודעת לזכויותיה ולדרכי העולם, כך היא עומדת על זכותה להתייחסות שווה.

אני מאמין שהכל מתחיל ונגמר בחינוך – טיבה של החברה, אופייה ודמותה, וגם האופן בו היא מתייחסת לנשים שבה.

אם אנחנו נשקיע בחינוך לשוויון, נעודד את בנותינו למצות את מלוא הפוטנציאל שלהן, נסייע להן להגיע ללימודים גבוהים – נוכל להביא לשינוי אמיתי שיחלחל לכל תחומי החיים. השקעה בחינוך היא השקעה לטווח ארוך, ואני מאמין שהיא גם המענה לאתגר השוויון בין המינים.   

פורצות דרך יקרות,  אתן מהוות דוגמה ומופת לנשים מובילות שינוי, ואני שמח וגאה להוקיר את פועלכן בערב זה. אני מודה לכן על כל שעשיתן ועל כל שעוד תעשנה. יישר כוח!

                                                                                                                                                                                              

דברי  לימור גור, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק לקידום מעמד הנשים ולשיוויון מיגדרי 

לימור גור

ערב טוב,
מר דב צור ראש העיר, חברת הכנסת קארין אלהרר, הגברת ורד סוויד,
ראש הרשות לקידום מעמד האישה, חברות ועדת הפרס,
כלת אות נחשונית, עו"ד ענת טהון, הזוכה בציון לשבח, עו"ד ליאת קליין,
מר פרנקו גונן מנכ"ל העירייה, איריס כגן, יועצת ראש העיר לקידום מעמד הנשים,

אורחות ואורחים נכבדים,
אני יושבת פה מתחילת הכנס ואני פשוט גאה, ורוצה לברך - ברוך שעשני אישה,
ברוך שנתן לי הכוח להיות שותפה למסע לפריצת הדרך.

בשבוע שעבר פרסם הממונה על השכר במשרד האוצר נתון שלדבריו הפתיע אותו -
אין אפילו אישה אחת בראש דירקטוריון במגזר הציבורי. 
אותי, לצערי זה ממש לא הפתיע.
גם במגזר הפרטי אנחנו שומעים שוב ושוב את אותם השמות של המנכ"ליות שמכהנות בראש החברות הגדולות כמעין מנטרה החוזרת על עצמה, ומנקה את המגזר העסקי כולו ממיעוט הנשים העומדות בראש החברות.

מחקר בינלאומי של פירמת רואי החשבון פאהן קנה  בשיתוף רשת 
Grant Thornton  העולמית  בחן חברות ציבוריות  הרשומות במדדי הבורסה המובילים בארצות הברית, בריטניה והודו וקבע - שמועצות מנהלים ששילבו נשים בדירקטוריונים הציגו ביצועים פיננסים הגבוהים במיליארדי דולרים ביחס למועצות מנהלים על טהרת הגברים.
זאת ועוד, בחברות אלה חל שיפור ביכולתן של הנשים שאינן מנהלות להתקדם בסולם התפקידים בארגון.
הנתונים במחקר מוכיחים שגיוון אנושי ומגדרי מוביל לקבלת החלטות טובות יותר.  זו הבשורה החזקה ביותר לשוק העולמי הנמדד על פי תשואות פיננסיות, ולמגזר הציבורי  - שרוצים למקסם רווחים ורווחיות, רוצים לתת מקסימום תשואה למשקיעים, ולמצות תחרותיות וביצועים, - ייצרו תנאים להשתתפותן של נשים בקרב מקבלי ההחלטות.

דומה הדבר למישור המוניציפאלי , על מנת שתבחרנה נשים ראויות כחברות מועצת העיר עדיין נידרש שילובן ברשימות המתמודדות בבחירות. זאת על מנת לייצר סביבת חיים מגוונת ואחראית הנושאת את התשואה גבוהה יותר לתושבים.
נשים מהוות 20 אחוז בלבד מכלל חברי הכנסת, ו 12-  אחוז בלבד מכלל חברי המועצה.  מיעוט הנשים בעמדות מפתח בזירה הציבורית פוגע בדמוקרטיה הישראלית, וביכולתה לשקף את דמותה של החברה בישראל על גווניה השונים.  כמנהיגות פוליטיות, נשים מעשירות את השיח על ידי הבאת נושאים חדשים, ומגוון קולות שכיום לא מיוצגים בשולחן מקבלי ההחלטות.

באופן אישי אני יכולה לשתף כי למרות שהייתי פעילה חברתית, ולמרות שכיהנתי כחברת הנהלה בחברה פיננסית מובילה במשק, לא היה לי פשוט לעשות את הקפיצה לעשייה הפוליטית במועצת העיר. אני מודה לראש העיר דב צור שלא ויתר לי וקיים איתי מספר פגישות על מנת לשכנע אותי להתמודד בבחירות למועצה.  בכנות - אחרת זה לא היה קורה.

כיום במועצת העיר ראשון לציון מכהנות שש נשים כשותפות לקבלת החלטות, אני בטוחה שהתשואה שלנו נראית לעין, לראש העיר, לחברנו במועצה , ובעיקר לתושבים.
אנחנו חברות מועצת העיר, ואני מדברת בשמן של כול חברותיי למועצה, מביאות נקודת מבט נוספת, או אם  תרצו אחרת על אותה החלטה שעומדת להתקבל ומשפיעות באופן פעיל על גיבושה הסופי.

אני קוראת מעל במה זו לכל הנשים שמהססות או חוששות להשמיע את קולן, לפרוץ את הדרך ולצאת מאזור הנוחות האישי אל המרחב הציבורי  המרתק, ולהשמיע את קולן באופן חד וברור כי השילוב והגיוון בחברה הוא מה שעושה אותה טובה, יציבה ובטוחה יותר לחיים.

במסגרת תפקידי כחברת מועצת העיר אני פועלת ללא לאות להכשרת נשים לתפקידי  מנהיגות והובלה בזירה הציבורית. הכשרה זו  נועדה להסיר חסמים  בדומה לחסמים שהיו לי, מתוך מטרה לקדם נשים למוקדי קבלת ההחלטות.

לסיום אני רוצה לברך את כל עשרות המועמדות הראויות לאות נחשונית שתרמו ועדיין ממשיכות לפעול ולתרום כל אחת בתחומה, את עורכת הדין ענת טהון על זכייתה בפרס, ועורכת הדין ליאת קליין על הציון לשבח.

תודה לאיריס כגן שהפיקה יחד עם הפעילות המדהימות של רשת הנשים את הערב, לעורכת הדין דנה אייזנר לביא, מנהלת מרכז הנשים העירוני , צוות המשרד והמתנדבות שכל אחת מהן מנהיגה אמיתית על הלווי התמיכה ובעיקר על האהבה.

תודה רבה, לימור גור, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק לקידום מעמד הנשים ולשיוויון מיגדרי

                                                                                                                                                                                        

דברי כגן חכמון איריס, יועצת ראש העירייה לקידום מעמד הנשים ושיוויון מגדרי

איריס כגן חכמון
נשים יקרות,

טקס הענקת פרס נחשונית לזכרה של עו"ד אודליה לוי אטיננגר ז"ל, בשיתוף הרשות
לקידום מעמד הנשים במשרד ראש הממשלה ועיריית ראשון לציון ובמעמד ראש העירייה
מר דוב צור, התקיים כנס אקטיביזם ושוויון זו השנה החמישית,
בסימן מעורבות-שוות-מנהיגות, העניק לכולנו תחושה של התעלות וגאווה.

ח"כ קארין אלהרר כיבדה אותנו בנוכחותה ולקחה חלק פעיל בדיון

ראש העירייה מר דב צור ברך המשתתפות והזוכות וציין "אני יכול לומר לכם
מניסיוני האישי, כי אני לא מוצא שהדלתות סגורות בפני נשים, אלא שנשים
לא ממהרות להיכנס בדלת – וזאת המשימה שלנו: לעודד את המעבר בדלתות
האלה ולייצר אוירה תומכת באמת בהשתלבותן של נשים, בשוויון מלא, בכל תחומי החברה הישראלית.הדלתות לא תמיד היו פתוחות. ההתקדמות העצומה שחלה בחברה הישראלית בעשורים האחרונים היא תוצאת נחישותן של נשים - שלמרות האתגרים, החששות והמחירים - פתחו את הדלת, נכנסו פנימה ופרצו את הדרך לאחרות.אלו הנשים שיצרו את המציאות. אלו הנשים שאנו מצדיעים להן היום."

חברת המועצה ומחזיקת תיק קידום מעמד הנשים הגב לימור גור ברכה אף היא את את הזוכות "וקראה  מעל הבמה לכל הנשים שמהססות או חוששות להשמיע את קולן, לפרוץ את הדרך ולצאת מאזור הנוחות האישי אל המרחב הציבורי  המרתק, ולהשמיע את קולן באופן חד וברור כי השילוב והגיוון בחברה הוא מה שעושה אותה טובה, יציבה ובטוחה יותר לחיים."

אנחנו, ברשת נשים, מכשירות מנהיגות בכל תחומי החיים ומאמינות במנהיגות והשראה. אנחנו פועלות לצמצום פערים באמצעות הנגשת זכויות ומשאבים – הפיכתם לזמינים, תוך הנמכת חסמים של עלות ושל זמינות, באמצעות מ.נ.ע – מרכז הזכויות שלנו, ומגוון פורומים ופרויקטים נוספים בהם יכולה כל אשה למצוא את מקומה ופתרונות לאתגרים מולם היא ניצבת.  

האות מוענקת מדי שנה למנהיגה אקטיביסטית הפועלת לקידום שוויון. בעבר הוענקה לנשים המשפיעות על שוויון מגדרי, כגון פרופ' גבריאלה שליו, השופטות בדימוס מרים בן פורת ודורית בייניש, כמו גם למנהיגות מקומיות כגון פרופ' אהובה גוליק  אנט מוזס  ופרופ' תמי רונן  שלימים נבחרה לכהן כחברת מועצה וכיום מחזיקה את תיק החינוך.

תודה לזוכות השנה – שתיהן משפטניות המקדישות את הקריירה המשפטית שלהן לקידום השוויון: עו"ד ענת טהון ועו"ד ליאת קליין. שתיהן מלמדות אותנו שעור במעורבות ושוויון, ובעיקר בשימוש אמיץ, חכם ומושכל בעולם המשפטים על מנת לקדם את הערכים הללו. תודה לנשים העצומות הללו שמשנות יומיום את העולם, בעבודתן הייחודית ובמי שהן.

תודה מיוחדת לעו"ד ציונה קניג, שסיכמה  שנות עשייה ושינוי חברתי בנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד הכלכלה ולעו"ד דנה אייזנר לביא הציגה את המודל הייחודי שהגתה וייסדה בראשון לציון מ.נ.ע מרכז המעניק ייעוץ משפטי תמיכה וליווי לנשים.
אנחנו מזמינות אתכן, בהזדמנות זו, לעשות לייק לדף הפייסבוק שלנו ולהתעדכן בארועי ופעילויות רשת נשים. 

 בברכה, כגן חכמון איריס, יועצת ראש העירייה לקידום מעמד הנשים ושיוויון מגדרי

                                                                                                                                                                                           

לנימוקי ועדת הפרס 

לתעודת אות נחשונית אשר הוענקה לעו"ד ענת טעון אשכנזי

לתעודת ציון לשבח אשר הוענקה לעו"ד ליאת קליין

תמונות מהטקס:

תמונה מטקס הענקת הפרס  תמונה מטקס הענקת הפרס  תמונה מטקס הענקת הפרס