בריאות מגדרית

 

תרופות מהטבע
הטבע טומן בתוכו את כל צורכי קיום האדם. בסדנא זו נזמין אתכן לביקור בעולם הצמחים:
נצא למסע מרתק של הכרות עם תרופות הטבע. נלמד על צמחי המרפא השונים.
נבין ונכיר את תכונות הצמחים ודרכם המיוחדת לריפוי, נלמד היכן הם מצויים, נבין כיצד ניתן למנוע התפתחות מחלות ונשפר את חיינו ובריאותינו עם תרופות מהטבע.
סדנא בת 3 מפגשי בוקר  בהנחיית נטורופתית מומחית. מועד תחילת הסדנא: חודש אוקטובר    
לפרטים והרשמה
בטי צפוני מנהלת מרכז אימון וצמיחה-054-4937180    טובה ברודר- 054-4965019

"יחד זה ברכה" – קבוצת תמיכה לנשים נשאיות הגן  BRCA

http://www.rishonlezion.muni.il/Articals/Pages/anjelina_july12.8.aspx?highLightText=BRCA

יש באתר זה הלינק
נשים נשאיות  הגן brca, בגילאים שונים בשלבים שונים: נשים צעירות שהידיעה טרייה , נשים ותיקות. נשים שביצעו ניתוחים מניעתיים נשים שטרם החליטו  וכד'
יתקיימו 10 מפגשים , אחת לחודש במרכז נשים עירוני בראשון לציון. אורך כל מפגש כשעה וחצי , בשעות הערב.
מנחת הקבוצה: עובדת סוציאלית.
תשלום: 200 שח לסדרה של 10 מפגשים, התשלום הינו תרומה לעמותת ברכה.
לפרטים והרשמה
בטי צפוני מנהלת מרכז אימון וצמיחה-054-4937180    טובה ברודר- 054-4965019

עמותת ברכה הנה עמותה לנשאיות המוטציה הגנטית BRCA 1-2. קיום מוטציה באחד משני הגנים הללו מגדילה מאוד את הסיכון של נשים לחלות בסרטן השד(87%) ובסרטן השחלות (50%). לאחרונה נושא הנשאות הגנטית קיבל פירסום רב כשהשחקנית,אנג'לינה ג'ולי שיתפה כי הינה נשאית של הגן BRCA והחליטה על כריתת שדיים  מניעתית  ושיחזור.

ברגע שמתגלה נשאות של המוטציה הגנטית, ניתן לנצל את המידע הזה על מנת לקבל החלטות העשויות להקטין את הסיכון לחלות בסרטן. החלטות נבונות ניתנות לביצוע רק כאשר מיטב המידע קיים לרשותנו. המטרה העיקרית של עמותת ברכה ,הינה מתן כלים להתמודדות בכל האספקטים הקשורים למצב נשאות של מוטציה בגנים BRCA1, BRCA2

עמותת ברכה מאמינה כי "יחד זה ברכה"!
לקבוצה יש כוח מרפא, המטרה לאפשר  דרך הקבוצה ,לעבור תהליך של עיבוד רגשי של  נושא הנשאות : הכאב ,הפחד, הכעס, הדילמות ,הקונפליקטים הפנימיים אי הוודאות, והתקווה .

התהליך הקבוצתי מהווה מסגרת של תמיכה ,הקשבה ושותפות , המעניק  כלים להתמודדות וצמיחה. במסגרת הקבוצה תומכות המשתתפות זו בזאת, מייעצות מקשיבות מעודדות, לעצם שותפות הגורל יש כוח ייחודי,מצמיח ומחזק.

בקבוצה תהיה התייחסות לנושאים כמו קבלת החלטות, נשיות , דימוי גוף, תגובות בני המשפחה, דפוסי התמודדות, אבדן , אבל ,פחדים,במסגרת מכילה ובאווירה לא שיפוטית ומקבלת. המטרה היא שהמשתתפות יצאו מן הקבוצה מחוזקות,מועצמות עם  כוחות להמשך ההתמודדות.