הדרת נשים במרחב הציבורי

100 נשים ראשוניות נלחמות בהדרה!

 100 נשים ראשוניות (וראשוני אחד) התכנסו בסוף חודש אוקטובר באירוע ראשון מסוגו שקיימה רשת הנשים בעיר. סביב שולחנות עגולים, באווירה מצוינת, כשהן חדורות רצון לשנות, דנו הנשים בשאלה: "האם נתקלתי בתופעת הדרת הנשים בעיר והיכן"? והעלו רעיונות למיגור ההדרה במרחב הציבורי.

גיבוש תכוניות  מגדר במוסדות החינוך, תגמול עסקים המקדמים העסקה שוויונית והדרכה לזוגיות מכבדת ושוויונית לזוגות צעירים – הם בין הרעיונות הנפלאים שעלו

בכנס: "שפה ופעולה: הדרת נשים במרחב הציבורי".

בהמשך, יגובש לראש העירייה , לבקשתו, נייר עמדה שירכז את מסקנות הכנס ויציג המלצות לפעולה.

 יש דבר כזה "נפרד אך שווה"?
השרה ציפי לבני, נשאה דברים במעמד הצעת התיקון לחוק למניעת הדרת נשים, במרץ האחרון, ואמרה: "...ההיסטוריה מוכיחה ש'נפרד אך שווה' אינו שווה – הוא רק נפרד, והוא פוגעני ופסול. הדרת נשים פוגעת לא רק בנשים, אלא בחברה הישראלית כולה. כשאוכלוסייה אחת מורחקת מהמרחב הציבורי, הבסיס של החברה כולה מתערער, שכן חברה מדירה היא חברה לא מלוכדת".

הדרת נשים זה לא רק במאה שערים
כולנו מכירות את המונח הדרת נשים מכתבות בתקשורת על הנעשה בבית שמש או במאה שערים, אולם המקרים הללו הם רק אנקדוטות, משהו טוב לכותרות צהובות בעיתונים. הדרת נשים, שמשמעותה: מניעת נגישות של נשים למוקדי השפעה, היא תופעה רחבה המתרחשת סביבנו כל הזמן, בשלושה אופנים:

1.      הדרה גלויה – כשברור לנו שמתרחשת הדרה

2.      הדרה סמויה – מגוון כללים ותקנות בירוקרטיות שמקשים על נשים להתקדם, לשאת בתפקידים ולהשתתף בפורומים משפיעים. למשל:
         הטלת מגבלות של שעות עבודה נוספות על נשים שעובדות ב"משרת אם", המונעות מאותן נשים להתפתח לתפקידים משפיעים יותר.

3.      ואחרון: הדרה עצמית, שמתרחשת כשהפנמנו את מגבלות ההתפתחות המקצועית והחברתית שלנו ואת "התאמתנו" המלאה והכמעט -
         בלעדית לתפקידים "מסורתיים", ואנו מונעות מעצמינו, לכאורה מבחירה, להתפתח ולהיות מעורבות ומשפיעות.

השפה כמראה להדרה
לשפה יש חלק מרכזי בשלושת סוגי ההדרה – הגלויה, הסמויה והעצמית. למשל, המונח "משרת אם" מסביר לכולם שגם בסביבה המקצועית, את קודם כל נחשבת לאימא, לפני היותך אשת מקצוע. ראוי לשים לב, שאין בשפה התעסוקתית  "משרת הורה" המיועדת לשני ההורים לפי בחירתם, ואין מונח כמו "משרת אב" - גם לאבות המגדלים לבד את ילדיהם.

אין ספק שקיימת הדרת  אימהות שיטתית במגזר הציבורי, בשכר, בהטבות ובנגישות למכרזים, כשמצד אחד מכוונים ומסלילים עובדות לתפקידים מסורתיים, וכשהן רוצות להתקדם – משתמשים בחוסר הניסיון שנוצר בשל ההסללה לתפקידים מסורתיים, על מנת למנוע מהן קידום. מניעת הנגישות היא מילת המפתח, במיוחד בהדרה סמויה.

ראשון לציון – חלוצת מיגור ההדרה
במרץ האחרון הופצה  לראשי הרשויות עי הרשות לקידום מעמד האישה ,החלטת ממשלה הקוראת למניעת הדרת נשים במרחב הציבורי , ובה בקשה להקפיד ולוודא שלא מתקיימת ולא תתקיים הדרת נשים בטכסים ובאירועים ,לוויות, באמצעי תחבורה ובכול מקום הנכלל במרחב הציבורי .בין הראשונים שהרימו את הכפפה היה ראש עיריית ראשון לציון, מר דב צור ומר פרנקו גונן מנכ"ל  העירייה , שהסמיכו  את יועצת ראש העירייה לקידום מעמד הנשים ולשוויון מגדרי לבחון התופעה ולהגיש תוכנית למיגורה .

ירית הפתיחה: כנס ייחודי בעיר
בשבוע שעבר נערך בבית העם כנס ראשון בנושא, שכלל הרצאה של הגב' חנה בית הלחמי, מהדמויות הבולטות בשדה הפמיניסטי בארץ, דיון בפורמט "שולחנות עגולים" בסוגית הההדרה המקומית  בראשל"צ, בהנחיית מנהלות הפורומים ברשת נשים, ובהשתתפות תושבות העיר  ומופע "תאטרון פלייבק" – הלוקח תכנים מהמשתתפות ומציג אותם על הבמה.

 המשתתפות בכנס מיפו סוגיות שונות הקשורות להדרה והעלו מגוון פתרונות אפשריים – החל מבעיות פשוטות של תאורה בפארקים, המונעת  מנשים לצאת לעשות ספורט בשעות הערב או הבוקר המוקדמות, וכלה בסוגיות הדורשות הערכות אסטרטגית וחשיבה מעמיקה יותר.

עוד עלו לדיון: תכניות מגדר למורות וגננות ובבתי הספר, מיזם "עיר מגדר", שיפותח ע"י צוות רב תחומי העוסק בחינוך הפורמלי, והבלתי פורמלי, קידום  פארקי תעשייה בעיר שישלבו עסקים קטנים ובינוניים בבעלות נשים, קידום מרחב תעסוקתי תומך משפחה לקידום סביבת עבודה שוויונית, מיזמים להדרכת זוגות צעירים לבניית זוגיות מכבדת ושיווניית טרום נישואיהם ,עבודה עם בני ובנות נוער בכול הקשור למגדר ושוויון הזדמנויות, תגמול והוקרה לבעלי עסקים המקדמים העסקה שיוונית ועוד.

איריס כגן חכמון: "ברכותי לראש העירייה מר דב צור , למנכ"ל העירייה מר פרנקו גונן  ,ללימור גור מחזיקת תיק מעמד הנשים  ולהנהלת העירייה  על החשיבות שהם רואים  בקידום עיר שוויונית בשיתוף עם נשים מנהיגות ומעורבות ברשת הנשים , בעלות שיעור קומה, מקצועיות ומסורות לנושא. בכפוף לחזון ראש העירייה מר דב צור אנו שואפות לקדם שוויון ולצמצם פערים.   חזון מבחינתנו הוא כמו כתובת ב- GPS: המשימה הראשונית שלנו היא לדייק ביעדים ואני בטוחה שיחד, נגיע ליעד המבוקש- שוות מנהיגות מעורבות !".