סיפורה של עינב עובדיה, בעלת עסק

להגשים את חלום גידול הילדים באמצעות עסק מהבית
עינב עובדיה, אם לשלושה, מספרת איך מתוך הלחץ והחששות, ובתמיכת רשת נשים מרכז נשים עירוני, נולדה ההחלטה שלה להקים עסק מהבית

עד לפני מספר שנים התגוררתי בעיר אחרת, ועבדתי כמנהלת תיקי לקוחות בחברת שילוח בינלאומית. הייתי מרוצה מאוד. עם הולדתו של בננו הבכור, עברנו להתגורר בראשון לציון, בעיקר בשל העזרה שקיבלנו מהורי בעלי, תושבי העיר. המעבר היה כרוך מעתה בנסיעות יומיומית לעבודה, אבל התאקלמתי בעיר והעזרה מההורים הייתה משמעותית.

עם הולדת בננו השני, נוצר יותר לחץ מבחינת לוחות הזמנים וארגון הבית. עם הזמן הבנתי שהקצב החדש של שילוב קריירה ואימהות עלול להוביל לקריסת מערכות בבית. נשים שפגשתי בגינה העלו את הרעיון שאולי אפתח עסק משלי. האמת, מאוד חששתי לעזוב משכרות בטוחה ומכובדת ולהתחיל מאפס. בשלב הזה, נחשפתי ל רשת נשים מרכז נשים עירוני ולשירותים שהוא מציע. קיבלתי עזרה רבה בבדיקת זכויותיי במקום העבודה ובמוסד לביטוח לאומי - במידה שאחליט לעזוב את מקום עבודתי. המידע שקיבלתי סייע לי להפיג ולו במעט את אי הוודאות שהייתה לי, כדי שאוכל לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר עבורי.

ואכן, בתום חופשת הלידה החלטתי לעזוב את המשרה הבטוחה שהייתה לי ולפתוח עסק עצמאי שאותו אנהל מהבית, כדי שאוכל לגדל את ילדיי כפי שתמיד חלמתי.

הרעיון לעסק הגיע כשחיפשתי איך לעצב את חדרי הבנים, וכאשר הבנתי עד כמה יקר לקנות בארץ אפילו מדבקות קיר. החלטתי למנף את הניסיון המקצועי שלי בתחום הלוגיסטיקה והשילוח ולייבא מדבקות קיר. איתרתי ספקים, חתמתי על חוזים והנה - הפכתי ליבואנית.
השקעתי כסף בבניית אתר אינטרנט מקצועי ומכובד - אף אחד לא יכול לנחש שזהו בעצם עסק המתנהל כולו מהבית.

המעבר משכירה לעצמאית שינה את חיי.
היום אני בעלת שלושה אתרים בתחום "הלבשת הבית": מדבקות קיר, כלי מיטה ומוצרי יודאיקה.
אני מנהלת משק בית, מגדלת את ילדיי ולא זקוקה לצהרונים (!).
אני אוהבת את מה שאני עושה ואוהבת לראות את הילדים גדלים מול עיניי. כל אלה, לא יכלו להתגשם ללא התמיכה של רשת נשים מרכז נשים עירוני, שם פתחו לי דלת להבין ולדעת שזה אפשרי ולימדו אותי מה מגיע לי - מידע שסייע בהפגת החששות והעניק לי אומץ לעשות את השינוי.