קולטת מתנדבות חדשות

"אחרי הלידה כשהרגשתי עצובה, כעסתי על עצמי איך אני לא שמחה? הרי נולד לי תינוק בריא ונפלא??" מתוך דבריה של אמא יולדת.
עיריית ראשון לציון מגייסת מתנדבות להפעלת תכנית שבה אמהות מתנדבות תומכות באימהות לאחר לידה "אם לאם". מדובר בתכנית קהילתית הפועלת בהובלת המשרד לקידום מעמד האישה ובשיתוף פעולה ייחודי עם טיפות החלב בעיר וגורמים נוספים בעירייה.  התוכנית הוסדה באוניברסיטה העברית בירושלים ע"י פרופ' מרשה קייטס.

איריס כגן, יועצת ראש העירייה למעמד האישה, מסבירה את הרעיון מאחורי התכנית: "עם ההיריון והלידה מגיעים גם שינויים פיזיים ורגשיים, עייפות רבה, חשש לגיטימי מהשינוי במבנה המשפחתי ועוד. גם כשיש סביבה תומכת- משפחה וחברים, חסרה לפעמים מישהי שתקבל את היולדת כפי שהיא, רק בשביל לתמוך בה.
בתכנית אמהות מתנדבות תומכות באימהות לאחר לידה, במהלך השנה הראשונה לחיי התינוק. הליווי מתקיים בבית היולדת (לאו דווקא אחרי לידה ראשונה) פעם בשבוע למשך שעתיים. כל האמהות המתנדבות מוכשרות על ידי רכזת התוכנית בנושאים של מיומנויות הקשבה ומצבים רגשיים לאחר הלידה.
המתנדבות ממשיכות לקבל ליווי, תמיכה ומפגשי הדרכה לכל אורך תקופת ההתנדבות אחת לחודש וחוות בעצמן תהליך של צמיחה אישית.

כגן: "אנו קוראים לנשים שרוצות להתנדב. ההתנדבות מתאימה לנשים מגיל 30 ומעלה, שהן אמהות לילד אחד לפחות. אם יש לך יכולת הקשבה, קבלה וזמן פנוי, אנו מציעים לך לתת חזרה לקהילה ולנשים שזקוקות לעזרתך". כגן מצינת כי במהלך חודש יוני תחל הכשרה למתנדבות חדשות, הכוללת 6 מפגשים אחת לשבוע.

ציון לשבח מגיע למתנדבות רינה איזנהנדלר ודליה מזרחי שעושות עבודה מסורה ומרגשת עם האמהות.

נשמח שתצטרפי אלינו

לפרטים נוספים:
ענבל פרג - 052-8712414
רכזת אם לאם בקהילה
תוכנית "אם לאם בקהילה"- ראשון לציון קולטת מתנדבות נוספות להמשך...>> לחצו כאן