סיפורי יולדות

למצוא את האיזון ולהתחזק בעזרת המתנדבת
שלוש אימהות-יולדות מתארות את השינוי שעברו מרגע שמתנדבת "אם לאם" הגיעה אליהן  


מור מספרת:
לפני הולדת בתי לא האמנתי שהאתגר הנפשי והפיזי של הטיפול בה יהיה גדול כל כך ושאגיע לסף קריסה, על אף הסביבה התומכת שהייתה לי. כשהפנו אותי אל פרויקט "אם לאם", ליאת המתנדבת נכנסה למשוואה, ועם הניסיון, הביטחון וטוב הלב שלה, היא עזרה לי למצוא את האיזון.

אני חושבת שהעובדה שליאת הייתה מתנדבת שלא הכרתי, לא בת משפחה, הקלה עלי מאוד לקבל את עזרתה ולהודות בפניה ובפני עצמי בקשיים שחוויתי.
פרויקט "אם לאם" מבטא רוח קהילה, אחדות וחיזוק ידיהן של אימהות טריות.

אנג'לה מספרת:
"אני אם חד הורית. הייתי בחודשי ההיריון האחרונים שלי והתחלתי לדאוג, איך אסתדר לבד. יש לי הורים מבוגרים שכבר לא יכולים לעזור לי, הם עצמם זקוקים לעזרה. במקרה, פגשתי אישה שסיפרה לי על פרויקט "אם לאם" בראשון לציון וכיוונה אותי לענבל פרג, האחראית על הפרויקט.

התקשרתי לענבל והיא הבטיחה לבוא אלי אחרי לידה. ואמנם, כמה ימים אחרי שחזרנו מבית החולים הגיעה ענבל לביקור, ראתה את התינוקת והבטיחה למצוא מתנדבת מתאימה, שתוכל לעזור לנו.
לשמחתי הגיעה אלינו אישה נפלאה, ליליה, שהיא בעצמה אם לשלושה ילדים, וכמובן, עם ניסיון רב משלי. היא שמחה לחלוק אותו אתי ולהנחות ולייעץ בכל התלבטות שהייתה לי. זו הייתה עזרה גדולה, במיוחד בחודשים הראשונים. הרגשתי שתומכים בי ואני לא לבד.
אני רוצה להודות לרכזת ענבל ולמתנדבות, ומקווה שהפרויקט ימשיך להתקיים ויעזור לעוד אימהות כמוני.​

שירן מספרת:
הגיעה אלי רותי, המתנדבת ב"אם לאם". אישה מדהימה עם נכונות לעזור, לייעץ, לתת יד. למדתי ממנה המון. הילדים שלי אוהבים אותה ונקשרו אליה.
יש סטיגמה כזו, שההתנדבות מיועדת לנזקקים, אבל פה זה לא ככה.
למדתי המון במהלך השנה הזאת, רותי ואני עברנו דרך ביחד ואני ממליצה בחום על "אם לאם" -  לכל יולדת.
היום, רותי היא המודל שלי לטוב לב, שמחת חיים ונתינה מכל הלב.
תודה על הכול.