הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

החברה הכלכלית ראשון לציון

​​​​​​​​​​​החברה הכלכליתהחברה הכלכלית לראשון לציון בע"מ הוקמה בשנת 1988 על ידי עיריית ראשון לציון ונמצאת בבעלות העירייה. החברה משמשת כזרוע הביצועית של העירייה והינה כתובת לייזמויות. 

מטרת החברה הינה מתן תנופה לפיתוח פרויקטים עירוניים תוך שימת דגש לדרישות החברתיות והכלכליות של העיר.​ אתר האינטרנט של החברה הכלכלית >​​

פיתוח שכונות, תשתיות ואזורי תעשייה 

בסוף שנת 2014 נחתם הסכם גג בין רשות מקרקעי ישראל, משרד האוצר ועיריית ראשון לציון לפיתוח עתודות הקרקע שבבעלות מדינת ישראל בשטח שיפוטה של עיריית ראשון לציון. העירייה הטילה על החברה הכלכלית את האחריות לתכנן ולפתח את התשתיות לרבות מבני ציבור. מדובר על בנייה של יחידות דיור ומבני תעסוקה, פיתוח של 4 שכונות חדשות באזור מזרח העיר ומחנה צריפין, 3 שכונות באזור נחלת יהודה צפון ומערב ופרויקט בינוי פינוי בינוי ברמת אליהו עם תוספת קרקע משלימה באזור נחלת עילית.
מוקד נוסף לפעילות החברה לשנים הבאות הינו במערב העיר, באזור מתחם האגמים ומתחם האלף דונם. פיתוח של שני אזורי תעסוקה ומגורים מתקדמים.

בנייה ציבורית

החברה הכלכלית מתכננת ובונה את כל מבני הציבור בשכונות החדשות: גני ילדים ומעונות יום, בתי ספר, מתנס״ים אולמות ספורט ובתי כנסת.

פיתוח עסקי

בסוף שנת 2014 הוקם אגף חדש בחברה, אגף פיתוח עסקי שבין תפקדיו להרחיב את תחום היזמות ולטפל בנכסים המניבים של החברה. להלן עיקרי המשימות בתחום היזמות: המשך קידום פרויקטים יזמיים לרווחת התושבים. בניית מעונות סטודנטים ליד המכללה למנהל בהיקף של 350 יחידות דיור. בניית מקבץ דיור שלישי בהיקף של 200 יחידות דיור לעולים בצומת הרחובות תש״ח/ דרובין. בחינה והקמת מרכז ספורט נוסף במזרח העיר, הקמת שוק עירוני ועוד.​​​​​​​​​

כותרתמנהלטלפוןדואלכתובתקישור לפרטים נוספיםיצירת קשרפקסtrue