הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

מידע חיוני לעסקים


עדכון תשלום ארנונה לעסקים​

ממשלת ישראל אישרה תכנית חדשה למתן הנחות בתשלום הארנונה לעסקים בעקבות משבר הקורונה וזאת עד לחודש יוני 2021. על פי תקנות ההסדרים במשק המדינה (הנחה מארנונה) (תיקון מס' 4), התש"ף-2020 ("התקנות"), תוענק הנחה בשיעור של 95% מסך חיוב הארנונה לעסקים הזכאים לכך. בחינת הזכאות להנחה בארנונה תתבצע על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה (להלן: "הסוכנות"). ההנחה תינתן לזכאים לכך באופן אוטומטי, עם קבלת האישור מהסוכנות, כך שאין כל צורך לפנות לרשות המקומית.

העסקים שזכאים להנחה:

עסקים שמחזור העסקאות השנתי שלהם הוא עד 200 מיליון שקלים וחלה ירידה של יותר מ-60% במחזור העסקאות שלהם ביחס לאותה תקופה אשתקד.

עסקים שמחזור העסקאות השנתי שלהם נע בין 200 מיליון שקלים ל-400 מיליון שקלים וחלה ירידה של יותר מ-80% במחזור העסקות שלהם ביחס לאותה תקופה אשתקד.

עסקים שהחלו את פעילותם לראשונה בתקופה: מיום ד' בטבת התש"ף (1 בינואר 2020) עד יום ד' באדר התש"ף (29 בפברואר 2020) - אם יימצאו כזכאים למענק סיוע מהממשלה.

נעניק הנחות בארנונה בהתאם לתקנות ההסדרים משק המדינה (הנחה מארנונה) (תיקון מס' 4) המתייחסת להנחה בשיעור של 100% לחודשים נובמבר – דצמבר 2020.

יובהר כי עסקים שיימצאו כזכאים להנחה, יהיה עליהם לשלם את יתרת ה-5% מחיוב הארנונה, כאשר אלו שכבר שילמו את הארנונה בעבור חודשים יוני 2020 - ספטמבר 2020 כולל, יקבלו החזר בקיזוז חובות ארנונה המגיעים לעירייה, ככל שקיימים כאלו.

בעל העסק יגיש בקשה לקבלת ההנחה מארנונה באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, כאשר הבקשה תוגש בכל פעם ביחס לתקופת ההנחה הרלוונטית (בהתאם לתקופה הקודמת, בה ניתן מענק) (www.sba.org.il​​).

יודגש כי הליך בדיקת הזכאות עשוי לארוך זמן. לפיכך, אנו קוראים לכם לעקוב אחר הפרסומים ולהיערך להגיש מוקדם ככל הניתן את בקשתכם לזכאות להנחה לסוכנות, על מנת לממש את זכאותכם.

לנוסח המלא של התקנות היכנסו>​​


"ביקור בית" בעסק שלך!

בעלי העסקים המקומיים שצריכים עזרה בכל תחום מוזמנים לזמן את נציג האגף לרישוי עסקים יחד עם נציגים עירוניים רלוונטיים נוספים לביקור בעסק על מנת לעזור ולמצוא פתרונות יצירתיים. לרישום וקביעת תור, יש למלא את טופס ההרשמה.

​מעוניינים לפרסם את העסקים שלכם לתושבי העיר?

אז הנה כמה אפשרויות בשבילכם:

  • על כרטיס ההטבות של מועדון הצעירים "צעיראשון+" שמעת? הצטרף למאגר בתי העסק המעניקים הטבות לצעירי העיר ואנו נפרסם את העסק שלך בפורטל העסקים של "צעיראשון+" לכלל בני הנוער והצעירים בעיר. מידע נוסף על הצטרפות לכרטיס ההטבות באתר: www.tzair-rishon.org​
  • "שכונתי" – עיריית ראשון לציון חברה למיזם החברתי "שכונתי" באמצעותו יכולים עסקים להציע שוברי מתנה למימוש עתידי. הפרסום באתר "שכונתי" לעסקים הינו ללא עלות לעסק. למידע אודות המיזם, כנסו לאתר: www.sosbusiness.co.il
  • "ראשונים קונים בראשון" - פורטל לעידוד הצריכה המקומית בעיר, המאפשר לעסקים הפועלים בעיר לפרסם עצמם ללא עלות באתר העירוני ומעודד את תושבי העיר לצרוך בעיר.

​הנחות והיתרים

  •  העירייה פועלת מול משרד הפנים בבקשה לאפשר פטור מלא לעסקים המשלמים אגרת כסאות ושולחנות לשנת 2020 . במידה ויאושר, עסקים אשר שילמו את האגרה יקבלו החזר. העדכון יועבר בסמוך למועד העדכון ממשרד הפנים.

  • העירייה מציעה לבעלי המסעדות ובתי הקפה להתרחב ולהציב שולחנות וכסאות גם במרחב הציבורי הצמוד, מבלי לחסום מעברי גישה, ולא תגבה על כך אגרה למשך שלושה חודשים - כל פנייה תבחן לגופה. בתי עסק אלו מוזמנים לפנות לאגף רישוי עסקים בכתובת המייל: asakim@rishonlezion.muni.il