הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

מוזיאון אגם

טלפון
פקס
דואל
אתר אינטרנט
כתובת
שכונה
אזור העיר
מפה
שעות פעילות
תיאור

​​​מוזיאון ליצירתו של אבי התנועה הקינטית באמנות, יעקב אגם, יליד המושבה ראשון לציון​. 

המוזיאון הוא המרכז להפצת תפיסת העולם הייחודית של אגם, בית לתצוגות מתחלפות, ובמה לאירועים, מיצגים, מופעים, כנסים וימי עיון.

היצירות של אגם מאגדות בתוכן תנועה במרחב ופריסה בזמן. ברבות מיצירותיו כיוון, מרחק, תנועה, זווית, פרופורציה ומהירות משנים את אופני הראייה. האמנות של אגם הינה כוריאוגרפיה של יחסים משתנים בין הצופה לבינה. אין נקודת מבט מומלצת או מוכתבת. כל אחד ואחת מוזמן חווים את היצירה כולה ואת פרקיה הרבים באופן שונה, בתוואי שונה, ובטמפו שונה. ההליכה לעבר, לצד, בתוך, ומחוץ, היא אינדיבידואלית כמו החיים עצמם. לכל צופה מתאפשרת חוויה אישית, ואף היא מובטח שתהיה שונה במפגש הבא עם היצירה. 

בכיכר כדר שבחזית מציג המוזיאון מוצגים 20 עמודים מרהיבים ו-9 עמודים נוספים מתנוססים בכניסה ובאולם המרכזי כולם על שם עמליה ויוסף כדר זכרונם לברכה, מותיקי המושבה ראשון לציון, ונתרמו בנדיבותה של משפחת כדר (קרן נעמי).

מוזיאון אגם מציג תערוכות נושאיות הנובעות מעולמו העשיר של יעקב אגם: החומרים הייחודים שלו, הקשר שלו למסורת המופשט הגיאומטרי, תנועה, זמן, סימבוליקה יהודית, זיקה לארכיטקטורה ולעיצוב, פרוייקטי חוצות ברחבי הארץ והעולם, יצירות דיגיטליות, ועוד.​

תמונה ראשית
מוזיאון אגם
תחומי עניין לקישור
קהלי יעד לקישור
שירותי המקום
קטגוריה
סוג מרכז נוער
אזהרה
תמונת אוירה
 
התאמת נגישות פיזית
מספר גינה
סדר הופעה
האם להכניס למסך דיגיטלי אטרקציות?
LAT
LON
האם להכניס למסך דיגיטלי מוזאונים והיסטוריה?
קבצים מצורפים