הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

בית זרובבל חביב

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​"כאשר החלטתי להקדיש את ביתי למדרשה, הייתה לי מחשבה פשוטה מאוד שהבית ישמש מבצר להיסטוריה של הציונות בראשיתה, לחיבת ציון ולשפה העברית" (זרובבל חביב, בישיבת הוועד המנהל של הבית שהתקיימה ב-8 באוקטובר 1986).

תחומי תוכן​

סינמה דוקו עברי​
סינמה דוקו עברי
סיורים
סיפור סיור
אהבה עבריתאהבה עברית
המדרשה הליברליתאקטואליה בחברה הישראלית
פעילות חינוכיתפעילות חינוכית
מפגשי תרבותמפגשי תרבות

​אודות המדרשה לחקר חיבת ציון - בית זרובבל 

זרובבל חביב (1894 – 1987), עסק כל ימיו בפעילות ציבורית ברובד הלאומי והמקומי וכיהן כראש המועצה המקומית ראשון לציון בשנים 1939 – 1946. ביתם של זרובבל ושולמית חביב נבנה בשנות ה-20 של המאה ה-20 והיה ממוקם בלב הכרמים שמחוץ למושבה. גם כיום, כאשר ראשון לציון היא מהערים הגדולות בארץ, נשמר מראהו האותנטי של הבית שקירותיו שומרי סוד.  

לפני מותו, בחר זרובבל חביב להקדיש את ביתו הפרטי להקמת המדרשה לחקר חיבת ציון. לצד הבית הוקם אודיטוריום ובו כ-130 מקומות ישיבה. הבית והאודיטוריום משמשים כיום אכסניה למגוון פעילויות תרבות וחינוך הקשורות למורשת העם היהודי, המדינה והעיר על ערכיה הציוניים, בסביבה אותנטית ובאווירה אינטימית נעימה.
הפעילות החינוכית עוסקת בסוגיות היסטוריות וערכיות בנושא מורשת העם והמדינה לצד התייחסות למציאות חיינו כאן ועכשיו. הפעילות החינוכית מוגדרת כ"יום עיון חווייתי לתלמידים", פרי מחקר, הפקה וביצוע בפועל של צוות ההדרכה.
הפעילות התרבותית עוסקת בנושא מורשת תרבות ישראל ובאקטואליה בחברה הישראלית. הפעילויות מתקיימות בשיתוף פעולה עם גופים ומרצים המומחים בתחומם, במטרה לספק לקהל הרחב והמתעניין חוויה תרבותית, מעניינת ומעשירה.

בשם צוות המדרשה, נשמח לראותך בקהלינו!

אירועים קרובים בבית זרובבל​​​

​​

​​​​

כותרתמנהלטלפוןדואלכתובתקישור לפרטים נוספיםיצירת קשרפקסtrue