הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

דברי פתיחה וברכות – בוגרי כיתות ו' שנה"ל תשפ"ב

ראש העירייה, רז קינסטליךדבר ראש העירייה, רז קינסטליך

תלמידים יקרים,

הגיע הרגע בו אתם נפרדים מבית הספר היסודי ויוצאים אל המסלול הבא והמרגש שממתין לכם. השלמתם פרק במסע מעשיר ומרתק, ואתם עומדים לפתוח דלת חדשה ומרתקת שתחשוף בפניכם עולם של ערכים וידע. תלמדו מההצלחות ומהכישלונות, תתאמצו, תשאפו, תחשבו, תתעניינו, תשאלו, תחלמו, תעזו – ותחוללו פלאים עם ארגז הכלים שלכם, שיתמלא כל פעם מחדש.

אחד העקרונות הבולטים בחזון החינוכי בעירנו, הוא הענקת כלים מיטביים לכל אחת ואחד מכם, כדי שתוכלו להגשים את הפוטנציאל האישי, הלימודי והחברתי הגלום בכם. 

האפשרויות העומדות בפניכם בחטיבת הביניים רבות ומגוונות. מערכת החינוך שלנו מותאמת לעידן הנוכחי ומאפשרת לכם לרכוש כישורי למידה בעידן של ידע ודיגיטציה, בדגש על מדעים, טכנולוגיה, אמנויות, מדעי הרוח ותחומי הנדסה מתקדמים, וכל זאת בשילוב מעורבות חברתית גבוהה. בכל מקיף שאליו תגיעו תוכלו לבחור בין שלל מגמות מרתקות, על פי נטיית הלב והכישורים שלכם, במטרה להביא לידי ביטוי את יכולותיכם ושאיפותיכם.

אני מאחל לכם שתמשיכו להפוך את התבונה, הסקרנות והיצירתיות לפירות בשלים, ללמידה מהנה ולהצלחה והכי חשוב - תאמינו בעצמכם!

שלכם, 
רז קינסטליך
ראש העירייה

מ"מ וסגנית ראש העירייה, ליאל אבן זהרדבר מ"מ וסגנית ראש העירייה, ליאל אבן זהר

בוגרי ובוגרות כיתות ו' היקרים, 

המעבר מבית הספר היסודי לבית הספר העל יסודי, הוא רגע מרגש, של מעבר לעצמאות ובגרות. השנה, הוא מרגש במיוחד וגם מורכב- זהו מעבר בצל מגפת הקורונה, ואנחנו כולנו מקווים שבשנה הבאה תחלוף ונשוב לשגרת לימודים וחיים.

בשל המגיפה וברוח התקופה, אנחנו מבינים כי שנת הלימודים הנוכחית, תשפ"א, אינה שנה רגילה, ונאפשר  לכם להוכיח את עצמכם ואת יכולותיכם בשנת הלימודים הבאה. בין היתר, נותיר לכם דלתות פתוחות לכיתות ייחודיות.

במהלך השנה הזו והבאה, נטמיע בתכנית בת/בר מצווה עירונית, היבטים של עצמאות אישית, שוויון מגדרי ונשים דגש על היותכם חלק מהשורשים של המשפחה הפרטית, העירונית והלאומית. 

נשקיע בכם במיומנות של השפה העברית והאנגלית, וניתן לכם כלים לפרזנטציות, יכולת הצגת חומר בעל פה ובכתב והתדיינות. אנחנו מאמינים שאלו כלים חשובים לעתידכם.

בנוסף, בעקבות סקר חינוך גדול שערכנו בשנה החולפת, ורצונות הנוער שהובעו בו, נכנסו השנה לראשונה לחטיבות הביניים בראשון לציון גם כלים כלכליים פרקטיים, חשובים להבנת העולם הכלכלי בו כולנו חיים. 

כתמיד, אנחנו בהנהלת העירייה מאמינים כי "דרך ארץ קדמה לתורה", ומבקשים שתנצלו את הכלים הרבים שתעמיד לכם מערכת החינוך העל-יסודית והעיר בכלל, לתרום לחברה ולקהילה בה אתם חיים, להציב לעצמכם יעדים לא רק בתחום הלימודי אלא גם בתחום החברתי ולהעמיק את תחושת המסוגלות האישית שלכם. 

עלו והצליחו.


שלכן ושלכם,

ליאל אבן זהר
מ"מ וסגנית ראש העיר
מחזיקת תיק החינוך והתרבות


אטי אדרדבר ראש מינהל החינוך, אטי אדר

בוגרי כיתות ו' היקרים,

אתם מסיימים בימים אלו את לימודיכם בבית הספר היסודי ועוברים לבית הספר העל יסודי.

המעבר לחטיבה מזמן בתוכו מורים חדשים, ציפיות חדשות, חברים חדשים הזדמנות חדשה. המעבר מהווה מקור לשינוי ולהתחדשות.

בתי הספר העל יסודיים בעירנו הם בתי ספר המטפחים ומעודדים את המצוינות החברתית-ערכית ואת המצוינות הלימודית.

הסביבות הלימודיות בבתי הספר הינן סביבות תומכות ומצמיחות, סביבות שתאפשרנה את התפתחותכם ומימושכם העצמי.

אנו במנהל החינוך נמשיך לפעול לקידום העשייה החינוכית ולפיתוח סביבות למידה מתקדמות ומאתגרות.

האגף לחינוך על יסודי משקיע מאמצים רבים על מנת לאפשר קיום תהליך רישום בדרך ראויה ונוחה ככל הניתן. 

אנו עומדים לשירותכם ונשמח לתת מענה לכל שאלה או בעיה שעשויה להתעורר בתהליך.

בברכת שנת לימודים מוצלחת.


אטי אדר
ראש מינהל חינוך   

מנהלת אגף חינוך על יסודי, פזית שרוןדבר מנהלת אגף חינוך על יסודי, פזית שרון

בוגרי ו' היקרים,

בימים אלו הנכם לקראת סיום תקופת לימודים בביה"ס היסודי ולפני המעבר לתקופת הלימודים החדשה בביה"ס העל יסודי בחטיבת הביניים. השנה האחרונה כידוע אינה דומה לשנת לימודים רגילה מאז פרוץ נגיף הקורונה, ולמדתם באופן סינכרוני מרחוק ומקרוב. אנו גאים בכם על ההתמודדות ועל השותפות כתלמידים במציאות המשתנה ובטוחים שביחד נמשיך לגלוש על השינוי בהצלחה.

המעבר לחטיבה, המלווה במעבר ההתפתחותי של גיל ההתבגרות, טומן גם הוא בתוכו הזדמנות לשינוי, להתפתחות ולהתחדשות בפן האישי, החברתי, הערכי והלימודי.

מסגרת חטיבת הביניים בדרך כלל מאופיינת בהתמודדויות עם: 

  • כמות רבה של חומר לימודי
  • סגנונות למידה והוראה שונים  
  • למידה עם קבוצות משתנות
  • צורך לקשור קשרים חברתיים עם תלמידים חדשים מבתי ספר אחרים 
  • היכרות עם מורים רבים וחדשים ועוד

בתי הספר המקיפים בעירנו עתירי ניסיון מקצועי בתכנית הרצפים החינוכיים ויסייעו לכם בין השאר בפיתוח הידע והמיומנויות בהכרת "העצמי"  החדש ובהכרת הסביבה החדשה על כל מרכיביה, כל זאת במטרה לתרום בע"ה לקליטתכם ולהשתלבותכם המיטבית בחטיבת הביניים.

חשוב לציין שבתי הספר המקיפים בעירנו מאופיינים בהישגים ערכיים חברתיים, לימודים, מדעים, טכנולוגיים, ספורטיביים ועוד. בנוסף, צוותי החינוך מתמחים בהשבחת דרכי ההוראה והלמידה המקוונת והבלתי מקוונת. כל זאת נעשה באמצעות הרחבת הכלים הטכנולוגיים ופיתוח מרחבי הלמידה, תוך טיפוח המצוינות האישית והקולקטיבית בעולם של חדשנות, של יזמות ושל שינויים.​

נאחל לכם קליטה ומעבר רך ונעים ושתיהנו מהמסע החינוכי בעל יסודי שמתחיל בחטיבה וכמובן הכי חשוב בריאות איתנה ומלאה לכם ולכל המשפחה!

זכרו  "רק מי שמאמין בכוחו ובעצמו הוא זה שיגשים את המרחק בין חייו לבין חלומו ..." (יורם טהרלב)

                                                                                        
בהצלחה רבה ומרובה
פזית שרון
מנהלת אגף חינוך על יסודי