הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

בריאות בגני הילדים

​תכנית בריאות השן (השירות הדנטלי)

תכנית בריאות השן (השירות הדנטלי)תכנית מניעתית הכוללת את ילדי גן החובה ואת תלמידי כיתות א'-ט'.
במסגרת התכנית, יינתנו בגנים ובבתי הספר כ- 2-3 הדרכות בשנה אותן יעבירו שינניות מקצועיות ומנוסות, ובמרכזן השמירה על בריאות השן.
בהדרכות ידגימו לילדים כיצד לצחצח שיניים בצורה נכונה. לתלמידים בבתי הספר יינתנו הדרכות מעמיקות יותר אודות הסבר על חלל הפה והדרכים לשמירת ההיגיינה של הפה, בליווי מצגות.

בנוסף, תבוצע בדיקה שנתית של רופא שיניים לתלמידים לגילוי​ מוקדי עששת נראים, כאשר תוצאת הבדיקה תישלח להורים. כל הילדים יקבלו ערכה הכוללת מברשת שיניים ומשחת שיניים.

התכנית פועלת בראשון לציון מסגרת החברה למשק וכלכלה של מרכז השלטון המקומי בישראל ובאמצעות חברת "של פרויקטים שיקומיים בע"מ", חברה המספקת פת​רונות מתקדמים לבריאות, שיקום והחלמה.

בדיקת ראייה לגילוי "עין עצלה"

בדיקת ראייה לגילוי עין עצלה​תכנית שנתית של בדיקת ראייה לאבחון מוקדם של ליקויי ראייה ("עין עצלה").
התכנית פועלת בגני הילדים העירוניים לילדים בגילאי 4-5.
הבדיקה מתבצעת בתחילת השנה, אחרי החגים, בתיאום עם מנהלת הגן, ולאחר חתימת ההורים על "טופס הסכמה" לבי​צוע הבדיקה לילדים.
התכנית פועלת בראשון לציון במסגרת מבצע משותף של מתנדבי "מועדון ליונס ראשון לציון", הנלחם בעיוורון ב-200 מדינות. מבצעי הבדיקה הם מתנדבים/ מאבחנים שהוסמכו לכך, על ידי המנהל הרפואי המומחה של הפרויקט, דר' איתי בן ציון, רופא עיניים לילדים מבית החולים שיבא. 

עין עצלה פוגעת ב-3%-5% מהאוכלוסייה ומהווה בגיל הילדות את הסיבה השכיחה ביותר
ללקות ראייה.​​ הבדיקה מתבצעת באמצעות מכשיר חדיש (באישור משרד הבריאות), שאינו דורש שיתוף פעולה מילולי מצד הילדים, אינו מצריך טיפות עיניים או כל התערבות פולשנית וללא קרינה. כמו כן, הבדיקה מתבצעת ממרחק של מטר מהילד, בתהליך פשוט ומהיר. המכשיר יודע לזהות באופן אוטומטי גורמים חשודים בעין ומפיק דו"ח תוצאות אבחון, אשר יימסר להורי הילדים. אם הדו"ח יצביע על חשד ללקות "עין עצלה", יופנו ההורים לבדיקה מקיפה של הילדים והמשך טיפול אצל רופא עיניים.

מידע שימושי: כל המידע על גני ילדים >>