הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

שירות פסיכולוגי

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​שירות פסיכולוגי חינוכישירות פסיכולוגי חינוכי (שפ"ח)

אגף השירות הפסיכולוגי החינוכי במינהל החינוך אמון על קידום רווחתם וביסוס בריאותם הנפשית של כלל התלמידים במערכת החינוך, גילאי 5 עד 15 שנים בחינוך הרגיל, וגילאי 3 עד 21 שנים בחינוך המיוחד.​

הפסיכולוגים בשירות עובדים עם כל סוגי המסגרות החינוכיות.. במסגרת עבודתם, משובצים הפסיכולוגים בגני הילדים ובבתי הספר, על כל רצף הגילאים. כמו כן מעניקים ליווי וייעוץ לצוות המקצועי בבתי הספר.

אופי העבודה בכל מסגרת נקבע על פי מיפוי צרכים שנערך עם מנהלי בתי הספר ומנהלי הגנים. הפנייה אל השירות הפסיכולוגי החינוכי לשם קבלת שירות נעשית דרך המסגרת החינוכית בלבד: הגן ו/או בית הספר. השירותים הניתנים כפופים למתווה השירות הפסיכולוגי החינוכי במשרד החינוך, לחוק הפסיכולוגים ולכללי האתיקה המקצועיים. הפסיכולוגים החינוכיים הם בעלי תואר שני בפסיכולוגיה ורשומים בפנקס הפסיכולוגים של משרד הבריאות. 

מחלקות השירות הפסיכולוגי חינוכי​​​​

  • הגיל הרך - המחלקה נותנת מענה לילדים בגילאי 5-6 וממוקדת בעבודה על פי אשכולות גנים ומתן שירותי ייעוץ, איתור ומניעה. העבודה נעשית בשיתוף פעולה עם מנהלת הגן, צוות הגן, הורים וילדים, הן בחינוך הרגיל והן בחינוך המיוחד.
  • יסודי - הפסיכולוג החינוכי בבית הספר היסודי נותן ליווי רציף ומקצועי למשפחה ולצוות בית הספר בתהליך הגדילה של הילד ועל פי הצרכים ההתפתחותיים המשתנים. בנוסף הפסיכולוג מסייע בפיתוח של מיומנויות התמודדות ומשאבי חוסן נפשי לילדים, שהם בעלי חשיבות יתרה במצבי מעבר דוגמת המעבר מהגן לכיתה א' ובהמשך מהיסודי למסגרת החטיבה והתיכון.
    דוגמה לטיפול הפסיכולוגי החינוכי: קשיי התנהגות, קשיים במיומנויות חברתיות. העבודה בבית ספר היסודי מבוססת על פי תכנית עבודה. אופי העבודה בכל בית ספר משתנה וייחודי בהתאם למיפוי צרכים שנעשה עם מנהלי בתי הספר.
  • על יסודי - לצוות העובד במסגרות השש-שנתיות יש ידע רב וניסיון בעבודה עם מתבגרים, הוריהם וצוותים מקצועיים. דוגמה לשירותים שניתנים: ייעוץ למנהלי בתי הספר ולצוות המקצועי, התערבויות טיפוליות פרטניות וקבוצתיות, הרצאות וסדנאות לצוות ולתלמידים, סדנאות בחדר מורים, קבוצות טיפוליות בנושאים כגון חרדת בחינות, דימוי עצמי נמוך ועוד.
  • הדרכה והכשרה – הצוות המקצועי בשירות הפסיכולוגי החינוכי עובר תהליכי הכשרה ולמידה לשמירה על סטנדרטים מקצועיים בעבודת הפסיכולוגים המתחייבים מהנחיות משרד הבריאות, משרד החינוך והועדה המקצועית לפסיכולוגיה חינוכית

​​

​​שירות פסיכולוגי משלים

​שירות פסיכולוגי משלים (שפ"מ)​

השירות הפסיכולוגי המשלים הוקם על מנת להשלים את סל השירותים למסגרת הסל הבסיסית הניתנת על ידי השירות הפסיכולוגי העירוני במוסדות החינוך.  

יחס אישי והתערבות מהירה ומקצועית יביאו לשיפור ולקידום ילדיכם. מטרת השירות היא להעמיד לרשותכם תחת קורת גג שירותים נוספים:

  • ​רצף של בדיקות וטיפולים שונים ומגוונים, בהתאמה אישית למטופל
  • מענה מהיר ויעיל לבעיות במגוון תחומים מעולם הפסיכולוגיה, הרפואה והחינוך.
  • צוות מנוסה ומקצועי העובד בשיטות טיפול שונות (פרטני, זוגי, משפחתי, קבוצתי) או באבחונים שונים (פסיכולוגי, דידקטי, פסיכודידקטי, פסיכודיאגנוסטי).

​מחירון השירות הפסיכולוגי המשלים

​סוג אבחון/ טיפול
​מחיר בשקלים
​הערות
​טיפול פסיכולוגי
​250
טיפול משפחתי​
​280
​הדרכה הורית
​250
​תרפיה
​220
​כולל חומרים
​אבחון פסיכולוגי
​1,350
​אבחון בשלות/ הדלגה
​1,550
​אבחון פסיכודידקטי
​1,890
​אבחון פסיכודידקטי מעל 16.3
​2,300
אבחון פסיכודיאגנוסטי
​1,890
אבחון דידקטי
​990
​השלמה לאבחון
​420
​שליפת תיק אבחון
​50
​טיפול קבוצתי - 60 דקות 
​80
​תשלום פר מפגש
​טיפול קבוצתי - 75 דקות 
​90
​תשלום פר מפגש
​טיפול קבוצתי - 90 דקות 
​90
​תשלום פר מפגש

טפסים שימושיים בשירות הפסיכולוגי המשלים

​שאלון להורים​
​שאלון לבית הספר לאבחון ליקוי למידה דידקטי/ פסיכולוגי​
אישור לביצוע טיפול פסיכולוגי/ אבחון פסיכולוגי​
בקשה לקבלת הנחה בשירות הפסיכולוגי המשלים​

כותרתמנהלטלפוןדואלכתובתטלפונים נוספיםקישור לפרטים נוספיםfalse

כותרתמנהלטלפוןדואלכתובתטלפונים נוספיםיצירת קשרfalse