הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

דברי פתיחה וברכות – בוגרי כיתות ט' שנה"ל תשפ"ב

רז קינסטליך, ראש העירייה

דבר ראש העירייה, רז קינסטליך

תלמידות ותלמידים יקרים,

בעודנו בעיצומה של מגפת הקורונה, אנחנו נערכים לפתיחת שנת הלימודים תשפ"ב.

עברנו שנה לא פשוטה, נדרשנו להתאים עצמנו למציאות החדשה, ללמידה מרחוק, לקפסולות  ולשהייה ארוכה עם מסכות בכיתות. עם פתיחת ההרשמה לגנים ובתי הספר, אני מתמלא באופטימיות ששנת הלימודים הבאה תהיה במסגרות, בלי מסכות בלי חשש ודאגה.

אנחנו מבטיחים לעשות הכל כדי ששנת הלימודים תתנהל בסביבה חינוכית מחבקת ועוטפת ותהיה חווייתית, מרחיבת אופקים וכמובן בריאה ובטוחה.

אתם מסיימים עוד פרק במסע מופלא בחטיבת הביניים, פרק מעשיר ומרתק, שהציב בפניכם אתגרים רבים ודרש עבודה קשה ואמונה במי שאתם – ובמי שאתם רוצים ושואפים להיות. נושא החינוך עומד בראש סדר העדיפויות בראשון לציון.

מטרתנו היא שכל אחת ואחד מכם יספוג ערכים של סובלנות וכבוד, ילמד להקשיב ולקבל את האחר. יממש את הפוטנציאל הלימודי, החברתי והאישי שלו – ויוכל לפרוח כל הדרך להצלחה.

פניכם מועדות אל התיכון, וגם שם תגלו שהמצוינות הלימודית והערכית כרוכות זו בזו ומשלימות אחת את השנייה. אני מאחל לכם שבפרק החדש שנפתח בחייכם תהפכו כל משכול להזדמנות וכל קושי לאתגר. אני מלווה אתכם בתקווה ובציפייה להישגים רבים בהמשך הדרך ומאחל לכם שתמיד תשאפו גבוה – ותגשימו את משאלות לבכם.

אתם עתידה של העיר, של הקהילה ושל מדינת ישראל.

בהצלחה!

​שלכם ובשבילכם,

רז  קינסטליך

ראש העירייה


מ"מ וסגנית ראש העירייה, ליאל אבן-זהר

דבר מ"מ וסגנית ראש העירייה, ליאל אבן-זהר  

תלמידים והורים יקרים,

אנחנו בשנים לא קלות של מגפת הקורונה, ומודעים לחששות והדאגה המלווים אתכם ולגעגועים שאתם חשים לתקופת שגרה בה תראו את חבריכם על בסיס יומיומי.

אנחנו, בהנהלת העיר, עומדים ונעמוד לצדכם גם כדי להשלים פערים לימודיים וחברתיים, ואנחנו רוצים לספר לכם שכבר היום, כלל המקיפים בעיר נמצאים ב"מועדון ה-90" בדרך אל "מועדון ה-100" של הזכאות לבגרות, ואם רק תרצו ותחליטו ללמוד - אנחנו נעשה הכל יחד עם בתי הספר שלכם כדי לסייע לכם להגיע לבגרות מצוינת ולזכאות מלאה, שיאפשרו לכם בעתיד להצליח במסלול חייכם, וכמובן אנחנו חושבים שחשוב לעסוק לא רק בציונים ובזכאויות, אלא קודם כל לחנך בוגרים שיהיו טובים לעצמם ולסביבתם, לחברה שבה הם גדלים. כאלו שידעו לתת ולא רק לקבל. כמאמר חז"ל: "דרך ארץ קדמה לתורה".

בשנים הבאות תהיה לכם הזדמנות לרכוש לא רק השכלה פורמלית, אלא גם לפעול לטובת התפתחותכם האישית והערכית. אתם אזרחי העתיד של העיר ואנחנו רוצים שתהיו משפיעים, מעורבים, אכפתיים ופעילים - לטובת עצמכם וזולתכם, לטובת החברה, העיר והארץ.

אני מקווה כי תנצלו את הכלים הרבים שתעמיד לכם מערכת החינוך העל-יסודית והעיר בכלל, תפתחו את תחושת המסוגלות שלכם, תתרמו לחברה ולקהילה בה אתם חיים, ותשכילו להציב לעצמכם יעדים לא רק בתחום הלימודי אלא גם בתחום החברתי וההתפתחות האישית.

​מאחלת לכם ולנו צמיחה לגובה, רוויה חוויות, עם הישגים וערכים.

שלכם,

ליאל אבן-זהר 

מ"מ וסגנית ראש העירייה 

מחזיקת תיק החינוך והתרבות


ראש מינהל חינוך, אטי אדר

דבר ראש מינהל החינוך, אטי אדר


בוגרי ט' היקרים,

ברכות חמות לרגל סיום לימודיכם בחטיבת הביניים. הנכם ניצבים בצומת דרכים המקנה לכם את הזכות והאחריות לבחירת דרככם בבית הספר העל יסודי. אן באתר אנו מציגים בפניכם את מגוון המגמות העל אזוריות​ הרחב בעירנו.

מגמה על אזורית הינה מגמה הקולטת תלמידים מכל העיר. על התלמידים המעוניינים להירשם לאחת מהמגמות העל אזוריות לעמוד בתנאי הקבלה.

לידיעתכם, פתיחת מגמה על אזורית מותנת במספר תלמידים מינימלי. הרישום למגמה העל אזורית ייעשה באופן מקוון באמצעות אתר הרישום (כניסה דרך האתר העירוני).

אנו במינהל החינוך נמשיך לפעול לקידום העשייה החינוכית ולפיתוח סביבות למידה מתקדמות ומאתגרות בבתי הספר בעיר.

בברכת בחירה נבונה והמשך הצלחה בלימודים.

אטי אדר 

ראש מינהל חינוךמנהלת אגף חינוך על יסודי, פזית שרון

דבר מנהלת אגף חינוך על יסודי, פזית שרון


בוגרי כיתות ט' היקרים,

בימים אלו הנכם מסיימים את לימודיכם בחטיבת הביניים ועוברים לחטיבה העליונה. תקופה זו הנה משמעותית ומכריעה במערכת החינוך. מסע לימודים זה חשוב וישפיע על עתידכם ועל חייכם, לפיכך בידכם הזכות והאחריות לבחור את דרככם בחטיבה העליונה.

השנה האחרונה כידוע אינה דומה לשנת לימודים רגילה מאז פרוץ נגיף הקורונה, ולמדתם באופן סינכרוני מרחוק ומקרוב. אנו גאים בכם על ההתמודדות ועל השותפות כתלמידים במציאות המשתנה ובטוחים שביחד נמשיך לגלוש על השינוי בהצלחה.

צוותי החינוך ימשיכו לעשות כל שלאל ידם על מנת לסייע לכם להמשיך לצמוח, להתפתח, להתעצם, לחקור וללמוד באופן מקוון ובלתי מקוון.

חשוב לציין שבתי הספר המקיפים בעירנו מאופיינים בהישגים ערכיים, חברתיים, לימודיים, מדעים, טכנולוגיים ספורטיביים ועוד. בנוסף צוותי החינוך מתמחים בהשבחת דרכי ההוראה והלמידה באופן סנכרוני וא-סנכרוני. כל זאת נעשה באמצעות הרחבת הכלים הטכנולוגיים ופיתוח מרחבי הלמידה, תוך טיפוח המצוינות האישית והקולקטיבית בעולם של חדשנות, של יזמות ושל שינויים.

באתר מגוון המגמות העל אזוריות לבחירה בנתיב העיוני ובנתיב הטכנולוגי. מגמה על אזורית הינה מגמה הקולטת תלמידים מכל העיר. על התלמידים המעוניינים להירשם לאחת המגמות העל אזוריות לעמוד בתנאי הקבלה. לידיעתכם, פתיחת מגמה על אזורית מותנית במספר תלמידים מינימלי. הרישום למגמה על אזורית ייעשה באמצעות האתר.

אנו במינהל החינוך נמשיך לפעול לקידום העשייה החינוכית והערכית וכן לפיתוח סביבות למידה מתקדמות ומאתגרות פורצות זמן, תוכן ומקום בבתי הספר. כל זאת במטרה לתרום לידע, לערכים, למיומנויות ולתפקודי הלומד הנדרשים במאה ה-21 במציאות מתחדשת ומשתנה.

זכרו: "רק מי שמאמין בכוחו ובעצמו הוא זה שיגשים את המרחק בין חייו לבין חלומו..." (יורם טהר לב).

בהצלחה רבה ומרובה

פזית שרון

מנהלת אגף חינוך על יסודי