הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

דברי פתיחה וברכות – רישום לגני ילדים לשנה"ל תשפ"ב

ראש העירייה, רז קינסטליך

דבר ראש העירייה, רז קינסטליך

הורים יקרים, 

ברכות ואיחולים עם הצטרפות ילדיכם למערכת החינוך העירונית. בימים הקרובים יחל הרישום לגני הילדים, וזהו ללא ספק ציון דרך משמעותי עבורם וגם עבורכם. 

למפגש הראשוני עם מערכת החינוך יש השפעה מכרעת על צעדיו הראשונים של הילד, לכן אנו עושים הכול על מנת לקדם את פניהם באהבה, להעניק לכל אחת ואחד מהם תשומת לב אישית ולהפוך את החוויה לנעימה ומשרת ביטחון. 

אני מאמין שחינוך למצוינות מתחיל בגיל הרך, לכן בראשון לציון תשומת הלב לגני הילדים. אנו ממשיכים להפנות משאבים רבים ולהשקיע – הן בתשתיות הפיזיות, בשיפוץ המבנים וחצרות הגנים, והן בהיבטים הפדגוגיים, החברתיים והרגשיים, בתוכניות העשרה והכשרה ובצמצום מספר הילדים בכל כיתה. 

תקופת הקורונה מעמידה דילמות ואתגרים חדשים בפני מערכת החינוך בכלל ובפני מערך גני הילדים בפרט. גם אתם, ההורים, עברתם תקופה מורכבת של חוסר ודאות. לקראת שנת הלימודים הקרובה, עיריית ראשון לציון נערכת לכל תרחיש ופועלת בזהירות ובהתאם להנחיות כדי להבטיח את שלומם וביטחונם של הילדים ושל הגננות, הסייעות וצוותי החינוך.

אנחנו נחושים להמשיך להיות ראשונים בחינוך, לטפח את צמיחתם של כל ילדי הגנים ולממש את מלוא היכולות והכישרונות שלהם. יחד עם הנהלת העירייה וצוותי ההוראה נעשה הכול כדי ששנת הלימודים תתנהל בסביבה חינוכית מחבקת ועוטפת ותהיה חווייתית, מרחיבת אופקים וכמובן, בריאה ובטוחה. 

הצוות המסור של אגף הגיל הרך במנהל החינוך משקיע מאמצים רבים כדי לאפשר לכם תהליך רישום קל, נגיש וזמין. אנו עומדים לרשותכם ונשמח לסייע בכל פנייה.

אני מאחל לכם שנת לימודים מוצלחת ומעשירה.

שלכם,

רז קינסטליך      

ראש העירייה


מ"מ וסגנית ראש העירייה, ליאל אבן זהרדבר מ"מ וסגנית ראש העירייה, ליאל אבן-זהר

הורים יקרים,

אנו מברכים אתכם ואת ילדכם על הצטרפותכם למשפחת החינוך העירוני בראשון לציון.

השנים תש"פ ותשפ"א, עמדו בצל התפשטות מגפת הקורונה עם אתגרים לא מועטים. במהלך חודש מרץ 2020 נסגרו מוסדות החינוך והופסקה ההוראה פנים אל פנים במערכת החינוך ברוב מדינות העולם, וכולנו חווינו שנה מורכבת, מרובת פתיחות וסגירות מוסדות חינוך. 

אנחנו יודעים שאולי מקננים בכם חששות ודאגות לקראת השנה הבאה ורוצים להבטיח לכם כי אנו לא חוסכים מאמץ עבור ילדיכם, ונפעל גם בשנה הבאה באחריות, בזהירות ובשיקול דעת, כדי להבטיח את שלומם ובריאותם, בתקווה שבשנה הבאה עלינו לטובה, שנת הלימודים תשפ"ב, המגיפה תחלוף וילדיכם יזכו לשנת לימודים שגרתית ובריאה.

ראשון לציון שמה לה למטרה לקדם את החינוך הציבורי, ותקופת הגן היא בסיס של לימוד, חברות ואמון, אותם רוכשים ילדינו בגילאים הללו. לפיכך פעלנו ונמשיך לפעול, לצמצום מספר הילדים בגנים על מנת לאפשר התייחסות אישית מיטבית לכל ילד. 

ילדכם יזכו ללמוד בקבוצות קטנות, יתנסו מעשית וחווייתית, וגם יתמודדו עם חברת ילדים ועם גבולות ואתגרים, וכך ירכשו תחושת מסוגלות והצלחות לשנות הלימוד הבאות ולהמשך חייהם. 

לכם, כהורים, חלק נכבד בשותפות ובמעורבות בגן הילדים, כקהילה סובבת ותומכת וכמעגל נוסף לחיזוק ילדכם בכל אתגר והתנסות חדשה. אנחנו מאמינים בילדכם, וסומכים עליכם, שתיקחו חלק חיובי ופעיל בקהילת החינוך העירונית.

מאחלת לכם ולילדיכם שנת לימודים משמעותית, מהנה ופורייה, וכמובן, בריאה. 

ליאל אבן-זהר

מ"מ וסגנית ראש העירייה

מחזיקת תיק החינוך והתרבות


ראש מינהל חינוך, אטי אדרדבר ראש מינהל חינוך, אטי אדר 

הורים יקרים,

ברכות ואיחולים על הצטרפות ילדכם למשפחת גני הילדים בעיר ראשון לציון.

בראשון לציון נושא החינוך ממוקד בראש סדר העדיפויות והוא מתחיל כבר בגן הילדים. הילדים שלכם הם דור העתיד שלנו. 

מינהל החינוך, בשיתוף משרד החינוך, מקדם פעילויות חינוכיות ומגוונות בגיל הרך. פעילויות שיפתחו יכולות חשיבה ויעשירו את עולמם של ילדיכם בדרכים חדשניות ויצירתיות.

התפיסה המלווה אותנו היא שעלינו לאפשר לכל ילד לבטא את ייחודיותו האישית  ולפתח את מסוגלותו להתמודד עם האתגרים הקוגניטיביים, הרגשיים והחברתיים העומדים בפניו.

אנחנו רואים בכם, ההורים, שותפים מלאים בקידום התהליכים החינוכיים בגן למען התפתחותם המיטבית של ילדיכם. כולנו שותפים לאמונה כי ההשקעה בגיל הרך היא הבסיס להתפתחות ילדיכם.

צוות העובדים המסור של האגף לחינוך קדם יסודי משקיע מאמצים רבים כדי לאפשר לכם רישום למערכת הגנים בדרך נוחה זמינה וראויה.

מאחלת לכם ולילדכם שנת לימודים מהנה, מעניינת ופורייה.

שלכם,

אטי אדר

ראשת מינהל חינוך


​דבר מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי, ורד אבינל

הורים יקרים,

בימים הקרובים אנו פותחים את שערינו לרישום ילדי העיר לגני-הילדים, ואני נרגשת עמכם לקבל מחזור חדש של ילדים נפלאים.

אנו מודעים לאחריות הרבה המוטלת על כתפינו ומבטיחים לכם כי אנו מחויבים לעשות כל שביכולתנו בכדי שילדכם ירגישו מוגנים ובטוחים אצלנו בגן, יעשירו את עולמם, ירכשו חברים ויצברו חוויות חיוביות שיחשפו אותם לעולמות חדשים.

אנו מאמינים כי תפקידנו להעלות את מודעות הילדים לחוזקותיהם ולתת מקום לביטוי האישי שלהם בגן, כמו גם לפתח את  מסוגלותם להתמודד עם האתגרים הקוגניטיביים, הרגשיים והחברתיים.

אנו מחויבים להעניק לילדיכם יחס אישי חם ומחבק, לתת מענה לצרכים הייחודיים של כל ילדה וילד ולוודא כי ילוו אותם צוותי חינוך מקצועיים ומיומנים.  

דלתנו, באגף גני הילדים, פתוחה לכל התייעצות או התלבטות. אנו נעשה את מירב המאמצים להיות עמכם בדיאלוג מתמיד ולהתנהל מולכם בשקיפות ובאמון.

אני מאחלת לילדיכם ולכם שנת לימודים פורייה ומוצלחת, בה יקודם הביטוי האישי של כל אחת ואחד מהם. 

בברכה, 

ורד אבינל

מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי