הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

דברי פתיחה וברכות – כיתה א' שנה"ל תשפ"ב

ראש העירייה, רז קינסטליך

דבר ראש העירייה, רז קינסטליך

הורים יקרים,

עלייה לכיתה א' היא שלב משמעותי בחיי ילדיכם ומטבע הדברים היא מלווה בחששות ובהתרגשות גדולה. הם יוצאים לדרך חדשה, סדר יומם משתנה, המטלות מתרבות והדרישות גדלות, וכדרכה של כל התחלה, סימני השאלה רבים.

במינהל החינוך בראשון לציון נערכים, כמדי שנה, לקבל את ילדיכם באופטימיות ובאנרגיות חיוביות ולהקל על הסתגלותם. צוותי ההוראה עמלים להכין עבורם תוכניות למידה מרחיבות אופקים ולהקנות להם תחושת שייכות, אחריות ועצמאות.

השנה ההיערכות שונה ומורכבת מהרגיל בשל משבר הקורונה. השינויים התכופים בהנחיות והצורך להסתגל למתווים משתנים מחייבים אותנו להיות יצירתיים וגמישים ולאתר פתרונות בזמן אמת. 

אנחנו מודעים לחשיבותו הרבה של המפגש הראשוני הפיזי עם בית הספר ועם המורים והחברים וערים גם לקושי לנהל אותו מרחוק. לכן נמשיך לעשות כל מאמץ כדי לתת מענה מיטבי לכל תרחיש - להוראה פרונטלית, ללמידה מרחוק, לחלוקה לקפסולות ולצרכים ופתרונות נוספים שיידרשו בהתאם למצב. שדרוג התשתיות המקוונות והאמצעים הטכנולוגיים יקל על התלמידים, המורים וההורים וישפר את חוויית הלמידה, והחשוב מכל: נפעל באופן הבטוח ביותר, כדי לשמור על בריאותם ועל שלומם של הילדים ושל צוותי ההוראה.  

ראשון לציון מעמידה את החינוך בראש מעייניה ושואפת שכל אחד ואחת מהתלמידים יוכל לממש את כישרונותיו ולהגשים את חלומותיו. גם בתנאים לא שגרתיים נמשיך להעצים את החוזקות שלהם ולנטוע בהם תחושה של ביטחון, מסוגלות והצלחה.

אני מאחל לכם שנת לימודים בריאה, פורייה ומוצלחת.

שלכם,

רז קינסטליך, ראש העירייה     

                     

עו"ד ליאל אבן-זהר

דבר מ"מ וסגנית ראש העירייה, עו"ד ליאל אבן-זהר  

הורים יקרים,

אנו נרגשים יחד אתכם לקראת קליטת ילדיכם בכיתה א' במערכת החינוך של ראשון לציון.

השנים תש"פ ותשפ"א, עמדו בצל התפשטות מגפת הקורונה עם אתגרים לא מועטים. אנחנו יודעים שאולי מקננים בכם חששות ודאגות לקראת השנה הבאה ורוצים להבטיח לכם כי אנו לא חוסכים מאמץ עבור ילדיכם, ונפעל גם בשנה הבאה באחריות, בזהירות ובשיקול דעת, כדי להבטיח את שלומם ובריאותם, בתקווה שבשנה הבאה עלינו לטובה, שנת הלימודים תשפ"ב, המגיפה תחלוף וילדיכם יזכו לשנת לימודים שגרתית ובריאה.

ראשון לציון שמה לה למטרה לקדם את החינוך הציבורי, וכדי להבטיח את כניסת ילדיכם למערכת החינוך ברגל ימין, פעלנו ונמשיך לפעול, לצמצום מספר הילדים בכיתות א' על מנת לאפשר התייחסות אישית ומיטבית לכל ילד. במקביל, אנו פועלים להעמיק פדגוגיות חדשניות בבתי הספר, להגביר סקרנות וחוויה, פעלתנות וריבוי התנסויות, על מנת שילדי העיר יזכו לחינוך הציבורי הטוב בישראל. 

אנו מאמינים בילדכם, וסומכים עליכם, הוריו, שתיקחו חלק חיובי ופעיל בקהילת החינוך העירונית בשנים הבאות, ותסייעו לחיזוק ילדכם בכל אתגר והתנסות חדשה.

מאחלת לכם ולילדיכם שנת לימודים משמעותית, מהנה ופורייה, וכמובן, בריאה. 

ליאל אבן-זהר

מ"מ וסגנית ראש העירייה

מחזיקת תיק החינוך והתרבות 


אטי אדר

דבר ראש מינהל חינוך, אטי אדר

הורים יקרים,

​ברכות לקראת רישום ילדכם לכיתה א'. המעבר מגן הילדים לכיתה א' הינו מרגש ומהווה שינוי משמעותי עבורכם ועבור ילדכם. אנו במינהל החינוך נעשה הכל על מנת להקל עליכם את תהליך המעבר.

בעולם בו המציאות משתנה תדיר אנחנו שמים דגש על פיתוח תפקודי הלומד המותאמים למאה ה-21, תוך ניצול הכלים הטכנולוגיים המתקדמים וקידום חדשנות פדגוגית מתוקשבת.

אחת המשימות של מינהל החינוך היא לפתח פדגוגיה מוטת עתיד וליצור סביבות לימוד חדשניות המאפשרות למידה אחרת. אנו מאמינים כי תקופת הקורונה מחייבת אותנו ללמד אחרת לחזק את המעטפת הרגשית, להגביר את  המוגנות ולטפח אקלים חינוכי מיטבי שיאפשר לילדכם להשתלב בבית הספר בצורה מיטבית.

הרישום לבתי הספר היסודיים בעיר נעשה בתהליך של "בחירה מבוקרת". אנו מאפשרים לכל תלמיד לבחור את בית הספר שלו מתוך אשכול מוגדר, דבר שמחייב את בתי הספר לייצר לעצמם זהות, חזון ומסלולי לימוד ייחודיים כדי "להתחרות" על ליבו של התלמיד.

ברצוני להודות לאגף החינוך היסודי וליחידת הרישום לכיתה א' על העבודה המסורה לאורך כל השנה ולאחל לכם ולילדכם הצלחה רבה בכיתה א'.

בברכה,

אטי אדר

ראש מינהל חינוך

דורית קראדי

דבר מנהלת אגף חינוך יסודי, דורית קראדי

​הורים יקרים,

הכניסה לבית הספר היסודי והעלייה לכיתה א' מלווה בהתרגשות רבה. במיוחד יקרה השנה, כאשר נוצרת משמעות חדשה בעבור הילדים נוכח משבר נגיף הקורונה. דווקא בשנה זו של שינויים עולמיים, חשוב לנו לייצר מבנים ושגרות יציבים ובטוחים בקרב הילדים. אחד מהמבנים הללו הם שגרת בית הספר , הלמידה והחברים המפתחים בקרבם כישורים המשמשים עבורם עוגן בטוח לדרך התפתחותם בשנים הבאות.

בית הספר הוא הטרקלין דרכו עוברים תלמידינו לקראת צאתם לעולם הגדול. תפקידנו הוא לתת בידיהם כלים ולטפח בהם  יצירתיות, חשיבה ביקורתית ופתרון בעיות כישורים שיעמדו להם להצלחה לקראת השתלבותם המיטיבה בעולם המחר.

בשנת הלימודים הקרובה תשפ"ב יעלה/תעלה ילדכם/ילדתכם לכיתה א'. זוהי נקודת ציון משמעותית עבורכם ועבורם. זוהי תחילתה של דרך המזמנת להם  צמיחה והתפתחות אישית וחברתית, המגלמת בתוכה רוב הזדמנויות למימוש ומיצוי יכולות. 

מערכת החינוך בעיר ראשון לציון הינה מערכת איכותית המתאימה עצמה באופן מתמיד למציאות המשתנה ומספקת מענה בהווה לאתגרים הנגזרים ממגמות עתידיות, כדי לטפח ולפתח את מערכת חינוך רלוונטית ואפקטיבית.

מינהל החינוך העירוני רואה לעצמו מטרה ויעד בקידום כל ילדי העיר. אנו מבקשים לטפח בוגר שיהיה בעל מיומנויות חשיבתיות,  אישיות וחברתיות, שיאפשרו לו להפוך את הידע שצבר לרווחתו ולרווחת החברה. כל זאת תוך מתן מענה חינוכי הולם ברוח מיומנויות המאה ה-21 עבור כולם.   

בתי הספר היסודיים מאפשרים תנאים מיטביים המעניקים לתלמידיהם כר צמיחה איכותי להתפתחותם. מרחבי הלמידה המטופחים והגמישים לצד שילוב דרכי הוראה ולמידה המבוססות על פדגוגיה חדשנית, ומוטת עתיד מעניקים לתלמידים תנאים אלו.

המושגים מצוינות, יזמות, סקרנות, פליאה וחדוות למידה הינם רק חלק מן הביטויים הבאים לידי מימוש יומיומי בבתי הספר בעיר.

מערכת החינוך בעיר ראשון לציון שואפת לחזק את החינוך הציבורי ועל כן שוקדת כל העת על מתן מענים מגוונים לכלל אוכלוסיית התלמידים. גם בתשפ"ב נוכל לראות בתי ספר בעלי זהות ייחודית המפתחים פדגוגיה מוטת עתיד במיוחד עתה, נוכח העולם המשתנה.

השנה, בשונה משנים קודמות, המידע יועבר אליכם בדרך מקוונת דרך האתר העירוני, כך ייעשה גם הרישום. באתר ירוכזו עבורכם הנחיות ברורות לקראת הליך הרישום. הנחיות אלה הינן בתיאום עם משרד החינוך ומבוססות על חוזרי מנכ"ל. כולנו ניצבים לשירותכם כדי לזמן לכם חוויית רישום קלה. 

כולי תקווה כי השנים בהן יהיו ילדיכם חלק ממערכת החינוך העירונית, תהיינה שנים מאושרות, רצופות חוויות מעשירות, מהנות, מועילות ומשמעותיות אשר תקדמנה את רווחתם האישית.

זה המקום להודות לצוות האגף לחינוך יסודי ולצוות יחידת הרישום על עבודתן המאומצת לאורך כל השנה ובמיוחד לקראת תקופת הרישום.

אנו בטוחים שהמעבר לבית הספר היסודי והקליטה בכיתה א' תהיה עבורכם ועבור ילדכם/ ילדתכם נעימה ומוצלחת.

''העתיד אינו נקודת התייחסות נעלמה באופק של כולנו, כי אם הדרך שאנחנו סוללים היום,  והנתיב שבו אנו צועדים בהווה לקראת  עיצוב עתיד רצוי."

בברכת שנת לימודים פורייה ומוצלחת,

דורית קראדי

מנהלת אגף חינוך יסודי