הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

חיות מחמד - זהירות מנחשים

 זהירות מנחשיםבימי הקיץ החמים, מתעוררים גם הנחשים. שנת החורף הותירה את הנחשים רעבים מאוד וארסיים במיוחד והימים החמים הרבים, מהווים עבור הנחשים הזדמנות טובה לזחול לביקור. חשוב לזכור, לא רק אנו, ההולכים על שתיים חשופים לסכנה, גם חיות המחמד שלנו עלולות למצוא עצמן במפגש מסוכן, בדרך כלל פנים אל פנים, עם נחשים ארסיים. חיות המחמד ידועות בסקרנותן ולכן באביב ובקיץ עם בואם של הנחשים, יש צורך לדאוג ולהשגיח שלא ייפגעו מהכשת נחש.

בכל מקרה של הכשה, יש לפנות את חיית המחמד מייד לטיפול רפואי! 
​חוסר טיפול מידי עלול להוביל למותה של חיית המחמד. ​
במקרים רבים סיבת המוות היא חנק עקב התפתחות של בצקות באזור ההכשה (ב​עיקר בסביבות הצוואר).​

חיית מחמד אשר תגיע למרפאה וטרינרית, תקבל טיפול על ידי זריקת נסיוב המותאם לארס הנחש שהכיש אותה: צפע/ אפעה/ שפיפון.
לכן, אם הנחש המכיש הומת או נמצא ברשותכם, מומלץ להעבירו למרפאה הוטרינרית בי​חד עם חיית המחמד שנפגעה. אם הנחש המכיש אינו בידכם, אל תנסו לתפוס אותו. תמונה בטלפון דרך הטלפון הנייד תספיק בהחלט​.

דגשים

  • בעיקר בימי הקיץ החמים, להוציא כלבים לטיול כשהם קשורים ברצועה ולהקפיד להרחיק אותם מאזורים מסוכנים כגון: סדקים, שיחים סבוכים, פתחי ניקוז ועוד.​
  • בשל נטייתן של חיות המחמד לרחרח ולבחון כל דבר, לרוב ההכשות יהיו באזור הפה, הצוואר והאף, דבר העלול להיות מסוכן ואף קטלני.
  • אם בעלי החיים שלכם הוכשו על ידי נחש, ובמיוחד אם ההכשה היא באזור הראש או בקרבת כלי דם מרכזיים, הם זקוקים לפינוי וטיפול מיידי על ידי וטרינר. 
  • גם אם ההכשה לא נראית לעין, ניתן להבחין בה על פי התנהגות חית המחמד. בעל חיים שהוכש ישדר חוסר מנוחה, יילל ויקיא.
    בשלב מאוחר יותר ניתן יהיה להבחין גם בנפיחות מקומית.​