הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

טיפול בגור כלבים חדש בבית

​​גור כלבים חדש בביתגור חדש בבית הוא תמיד מקור לאושר וש​מחה רבה בקרב כל בני המשפחה. אולם עם השמחה באה גם אחריות. גור כלבים הוא כמו תינוק ויש להשגיח עליו מקרוב בתקופת חייו הראשונה. 

צעצועים וגירויים

הקניית הרגלי התנהגות מגיל צעיר יקלו עליכם ועליו ויימנעו תסכולים מיותרים. מומלץ לדאוג למספר מצומצם של צעצועים לגור ולהרגיל אותו לשחק עם הצעצועים שלו (ולא עם נעליים/גרביים).
המשחק של הגורים מלווה בנשיכות, אך אין לאפשר לגור לנשוך את בני הבית, יש להוקיע התנהגות כזו ולתת לו לשחק עם צעצוע נשיכה במקום. יש לחזק התנהגות משחק עם צעצוע נשיכה. 

הזנה

מומלץ להזין את הכלב במזון גורים כולי (מלא). יש צורך להאכיל את הגור מספר פעמים ביום ולאפשר לו גישה חופשית למים טריים כל הזמן. 

חינוך

חינוך לעשיית צרכים מחוץ לבית הוא תהליך ארוך ולעיתים מתסכל, מומלץ להוציא את הגור מספר רב של פעמים החוצה במהלך היום ולתת לו חיזוק חיובי כאשר הוא עושה את הצרכים בחוץ (וכמובן – לא לשכוח לאסוף את הגללים). 
לתשומת לבכם, לא מומלץ להוציא את הגור לטיולים לפני שסיים את סדרת חיסוני הגורים. בתקופה זו כדאי לדאוג לגור למקום קבוע בבית שיעשה בו את הצרכים עד שיתרגל לעשות בחוץ. ​

חיזוק חיובי הוא מתן פרס לכלב על התנהגות טובה. חינוך בעזרת חיזוקים חיוביים אפקטיבי יותר מחינוך בעזרת חיזוקים שליליים (כגון, מכה או משיכה חדה ברצועה).
חיזוק חיובי יכול להיות גם מילה טובה, ליטוף או חיבוק ולא בהכרח קשור באוכל. 

בריאות

בכדי לשמור על בריאות כלבכם מומלץ להגיע לבדיקה תקופתית אצל וטרינר, אשר יבדוק את כלבכם וימליץ על בדיקות וטיפולים במידת הצורך.
הדבר נכון לכלב בכל גיל, ובעיקר לגורים ולכלבים מבוגרים.​

​מידע נוסף: כל המידע על כלבים >>​​​​​