הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

פינוי ומיחזור פסולת בניין

​​​​​​​​​​​מכולת פסולת בניין

מהי פסולת בניין?

פסולת בניין היא אחד מתוצרי הלוואי של בנייה, שיפוץ והריסה. פסולת בניין כוללת חומרים רבים כגון בטון, פלדה, פלסטיק, שיש, עץ​ ועוד.
פינוי וטיפול מבוקר של פסולת בניין הכולל מיחזור והטמנה, מונע יצירת מפגעים ונזק סביבתי ועוזר לשמור על סביבה נקייה​.
באתרי הטיפול בפסולת בניין דואגים למיון ולמיחזור החומרים ברי המיחזור ולהטמנה של כל שאר החומרים תחת פיקוח.

אופן הפינוי של פסולת בניין

תושב או קבלן המשפץ או בונה, נדרש להתקשר עם חברה המורשית לביצוע עבודת הפינוי כחוק.​

חשוב לדעת: פינוי פסולת בניין הוא חלק הכרחי ובלתי נפרד מעבודת הבנייה. ​​​השלכת פסולת שלא באמצעות פינוי חוקי ומוסדר היא עברה חמורה שעונשה ​קנס של 5,000 ש"ח או יותר, ועלולה גם להביא להחרמת ציוד.​

פינוי פסולת בניין לתושבי ראשון לציון​​

​​​​לאור הפתרונות המועטים לפריקת  פסולת  בניין באזור המרכז, הקימה עיריית  ראשון  לציון את מפעל המיחזור לפסולת  בניין בסמוך לשפד"ן . המפעל מאושר על ידי המשרד לאיכות הסביבה, מנוהל על ידי  זכיין ונמצא תחת פיקוח של אגף  התברואה בעירייה.
העירייה  מציעה  לתושבי העיר המשפצים את בתיהם שירותי פינוי מכולות פסולת בניין בהנחה של 40% מהעלות הרגילה, במחיר של 600 ש"ח כולל  מע"מ בלבד למכולה בגודל 8 מ"ק .
תושבים שמבצעים שיפוץ בביתם מוזמנים לפנות למפעל נגב אקולוגיה בטלפון 2547* בימים א'- ה' 06:00 - 18:00 וביום​ ו' וערבי חג 06:00 - 13:00. . השירות כולל אספקת מכולה בגודל 8 מ"ק למקום השיפוץ וכן את פינוייה בסיום העבודות.


לרשימת אתרי הטמנה, תחנות מעבר ומפעלי מחזור לסילוק פסולת בנייה ולטיפול בה​, המורשים על ידי המשרד להגנת הסביבה> לרשימה המלאה​
​​
כותרתמנהלטלפוןדואלכתובתקישור לפרטים נוספיםיצירת קשרפקסtrue